$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

הפועלים ומזרחי יגדילו ב-150 מיליון שקל את האשראי ליינות ביתן, עובדים יפוטרו

זאת לאחר שלבנקים הוגשה תוכנית ההבראה החדשה הכוללת גם צמצום של מצבת כוח אדם בסניפים, ושל כ-70 עובדי מטה. מכירות הרשת זינקו ב-40% בעקבות בהלת הקורונה והוסיפו למחזור 130 מיליון שקל

נווית זומר 20:5129.04.20

רשת יינות ביתן הגיעה בערב החג לסיכום עם בנק מזרחי טפחות ובנק הפועלים לפיו יוגדלו מסגרות האשראי של הרשת בסך של 150 מיליון שקל.

 

 

 

זאת לאחר שלבנקים הוגשה תוכנית ההבראה החדשה הכוללת גם צמצום של מצבת כוח אדם בסניפים וצמצום של כ-70 עובדי מטה. ברשת מועסקים כ-6,000 עובדים. בפגישה נכחו חברי ההנהלה החדשה של יינות ביתן בראשות המנכ"ל מיכאל לובישיץ.

 

יש לציין כי חובות רשת יינות ביתן לבנקים עומדים על כ-200 מיליון שקל, ולנאמני מגה, אותה רכשה הרשת - על 100 מיליון שקל. זאת בנוסף לחובות שוטפים לספקים.

 

 

מיכאל לובושיץ, המנכ”ל החדש של יינות ביתן מיכאל לובושיץ, המנכ”ל החדש של יינות ביתן צילום: נוית זומר

 

מתן האשראי דווח לחברות ביטוחי האשראי והנאמנים. תוספת האשראי, בנוסף לגידול משמעותי במכירות שזינקו ב-40% תוך חודש וחצי בשל בהלת הקניות, הוסיפו כ-130 מיליון שקל למחזור המכירות של הרשת, ישפרו את מצבה הפיננסי של החברה שסבלה ממחנק בתזרים המזומנים שלה. שינוי הרגלי הקנייה של הציבור שרוכש יותר מזון ולא נוסע לחו"ל, והעובדה שכל מניות רשתות המזון עלו מאז תחילת משבר הקורונה, שיכנעו את הבנקים להגדיל את מסגרות האשראי.

 

מטעמו של לובשיץ נמסר: "כשיהיה מה לעדכן, אעדכן".

x