שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

רשות התחרות בודקת את התנהלות הרשתות שהודיעו על השבתה

הרשות: "אם המעשים היו עלולים לפגוע בתחרות - לא נהסס לנקוט בפעולות אכיפה". נציגות רשתות האופנה והמסחר: "אנו פועלים תחת ייעוץ משפטי הדוק"

אורנה יפת 14:2426.04.20

בעקבות השבתת רשתות האופנה והמסחר רשות התחרות בודקת את התנהלות רשתות האופנה והמסחר שהתאגדו בשל משבר הקורונה והודיעו על השבתתן.

 

 

הרשות פנתה הבוקר לרשתות המובילות את מאבק הקמעונאים בהן פוקס, קסטרו, גולף, אופטיקה הלפרין, בריל, צומת ספרים, קפה קפה, המשביר לצרכן, פקטורי 54, ורשת פלאפל ברבוע וביקשה מהן נתונים במטרה לוודא שהרשתות פועלות בהתאם לדין.

"ככל שתוצאות הבדיקה יעלו כי המעשים היו עלולים לפגוע בתחרות באופן שמפר את הוראות החוק, הרשות לא תהסס לנקוט בפעולות אכיפה", נמסר מרשות התחרות.   

מיכל הלפרין, הממונה על התחרות מיכל הלפרין, הממונה על התחרות צילום: יריב כץ

 

הבדיקה של הרשות החלה בעקבות פרסומים מסוף השבוע על כך שרשתות האופנה והמסחר משביתות את הפעילות ומאיימות בפיטורי עובדים באם הממשלה לא תעזור להן בפיצוי על ההפסדים הכספיים, בתקופה שהחנויות נסגרו בהוראת המדינה.

 

באמצע מרץ הבהירה הרשות כי על רקע קשיים שעוברים על ענפי המשק במשבר הקורונה, הרשות תאפשר שיתופי פעולה בין הרשתות והחברות. "שיתופי פעולה ובכלל זה שיתופי פעולה בין עסקים מתחרים יכולים להיחשב שיתופי פעולה שדווקא מסייעים לתחרות בטווח הארוך", הודיעה הרשות. בצד זאת, הדגישה הממונה על התחרות מיכל הלפרין כי על העסקים להקפיד לשמור על נורמות תחרותיות גם בעת משבר "וכי אין לנצל את קשיי התקופה על מנת לפגוע בתחרות, בצרכן ובציבור".

 

הבוקר התעורר חשש ברשות כי הרשתות מתאמות פיטורי עובדים ועל כן החלה בבדיקה.

 

 

עו"ד מתן מרידור, שותף באגמון ושות', המייצג את צוות הפעולה של הרשתות המקעונאיות מסר בתגובה: "רשות התחרות פנתה לצוות הפעולה של הרשתות הקמעונאיות בדרישה לקבל נתונים לקבל פרטים בהמשך לפרסומים היום. הצוות שפועל תחת ייעוץ משפטי הדוק ישיב לבקשה. ראוי לציין, כי לפני מספר ימים התירה רשות התחרות לוועד הפעולה של הרשתות, לנקוט בצעדי מחאה כנגד הממשלה, על מנת להסדיר את נושא הסיוע לרשתות בעקבות משבר הקורונה. הממונה הבהירה לוועד, באופן חריג, שבעת הזאת התארגנות ופעולות כאלו יכולות ליהנות מהגנה במסגרת החוק, ובלבד שהוועד יוודא שההשבתה ושאר פעולות המחאה נעשות באופן שעומד בגדרי חוק התחרות הכלכלית".

x