$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

דדי שוורצברג, מייסד ומנכ"ל עדיקה, התפטר מהחברה

גם המשנה למנכ"ל צביקה אלון התפטר; הסיבה להתפטרות: חילוקי דעות בין שוורצברג והנהלת עדיקה לבין בעלות השליטה גולף וכלל תעשיות. גולף: מכבדים את ההחלטה

אורנה יפת 13:0414.04.20

דדי שוורצברג מייסד ומנכ"ל עדיקה המשמש גם כדירקטור בחברה, וצביקה אלון משנה למנכ"ל החברה התפטרו. הבוקר הגישו השניים לדירקטוריון עדיקה הודעת התפטרות. הסיבה - חילוקי דעות בין שוורצברג והנהלת עדיקה לבין בעלות השליטה גולף וכלל תעשיות, בנוגע להתפתחות האסטרטגית של החברה בארץ ובעולם.

 

חילוקי הדעות נוגעים להתפתחות של עדיקה בארה"ב. מייסדי החברה רואים בפעילות בחו"ל מנוע צמיחה עתידי של החברה ועל פי דיווח של עדיקה בפברואר האחרון, היא קיימה בחודשים האחרונים פגישות וניהלה משא ומתן עם משקיעים וגורמים קמעונאיים בחו"ל לצורך להרחבת פעילות החברה בארה"ב. בכלל תעשיות לא ראו עין בעין את הרחבת הפעילות באמצעות גיוס הון ממשקיעים שכן המשמעות מבחינתה של בעלת השליטה הינה דילול חלקה של קבוצת גולף בעדיקה.

 

חברי דירקטוריון עדיקה הם משה אטיאס, איריס בק, זהר טל, ניר אינגבר ונופר מלדבני. על פי הסכם ההעסקה של שוורצברג ואלון, הם מחויבים בהודעה מקדימה בת 4 חודשים, לפני עזיבה.

 

לפני כשבוע הודיעה חברת האופנה עדיקה כי בעלת השליטה גולף, ביטלה לחברה את הערבות הבנקאית, על סך 5 מיליון שקל, שהעמידה לה ערב ההנפקה לצורך הבטחת התחייבויות של החברה. עדיקה העמידה פיקדון של 1.5 מיליון שקל במזומן, כך שחשיפת גולף להתחייבויות של עדיקה עומדת על 3.5 מיליון שקל. בהמשך ההודעה מסרה עדיקה: "החברה פועלת להחלפת הערבות כבטוחה או לאישורה ואשרורה כעסקה מזכה. יובהר כי אין ודאות שיוחלפו הבטוחות או שאישורים כאמור יתקבלו".

 

דדי שוורצברג דדי שוורצברג צילום: יח"צ

 

שוורצברג מנהל את עדיקה מאוגוסט 2011 ונחשב לרוח החיה בעדיקה ומי שמוביל את החברה. לצידו על הגרעין המייסד של החברה נמנים צביקה אלון, תום רום סמנכ"ל הקריאייטיב, ליבנה ברבי סמנכ"ל הטכנולוגיות וליטל שוורצברג, אחותו של מנכ"ל החברה המשמשת בתפקיד סמנכ"לית אופנה.

 

התלות של עדיקה בדדי שוורצברג גבוהה ועזיבתו מעמידה בסימן שאלה את המשך קיומה של החברה במתכונת הנוכחית. בדו"חות הכספיים ציינה החברה כי "דוד שוורצברג, מנכ"ל החברה ודירקטור, הוא איש מפתח בקבוצה. אם יחדל נושא המשרה האמור מלעבוד בחברה עשויה להיות לכך השפעה על תוצאות החברה והתפתחות עסקיה".

 

שוורצברג ואלון אף ויתרו על שכרם במסגרת צעדי התייעלות להתמודדות עם השפעת נגיף הקורונה והמשיכו לנהל את החברה בחודש האחרון ללא שכר. כמו כן, על פי דיווחי החברה, הסכימו השניים לוותר על המענקים השנתיים בגין שנת 2019 בפועל למשך תקופה בת 60 יום.

 

גולף רכשה את אתר האופנה עדיקה בשנת 2015 בתמורה ל-40 מיליון שקל. עדיקה הפכה לפלטפורמה שבונה ומנהלת את כל אתרי הסחר של קבוצת גולף בתמורה לתשלום על שירותי האונליין. עדיקה החלה דרכה כאתר סחר לאופנת נשים ולאחר שנמכרה לקבוצת גולף התפתחה לחנויות פיזיות ומונה כיום תשע חנויות בישראל וחנות במנהטן.

 

בשנה האחרונה פרצה עדיקה לארה"ב והחלה בפעילות אונליין מחוץ למדינה שתפסה תאוצה והיתה במומנטום חיובי. עדיקה סיימה את שנת 2019 עם הכנסות של 136.8 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 95.5 מיליון שקל בשנת 2018, גידול שנבע מצמיחה בפעילות השוטפת ומהכנסות של 15.3 מיליון שקל בפעילות בחו"ל. בתקופת משבר הקורונה, החל מה-16 במרץ ועד היום – הגיעו הכנסות החברה מהפעילות בארה"ב, ל-3.5 מיליון שקל, ומאז ה-1 בינואר ועד היום הסתכמו מכירות המגזר הבינלאומי ב-14.5 מיליון שקל. ברבעון הרביעי של 2019, טרום משבר הקורונה, הציגה עדיקה הכנסות של 12 מיליון שקל מהפעילות בארה"ב, שנבעה בין היתר ממכירות הבלאק פריידי הנחשב לארוע משמעותי בענף האופנה, בעוד שמתחילת השנה מציגה החברה מכירות גבוהות יותר, ללא תרומה של הבלאק פריידי ועם קשיים לוגיסטיים ותפעוליים, כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה.

 

מחברת גולף בעלת השליטה בעדיקה נמסר בתגובה: "אנו מכבדים את החלטתו של מר דדי שוורצברג לפרוש מתפקידו כמנכ"ל חברת עדיקה, מודים לו על העשייה בחברה ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך. כמו כן, החברה רשמה לפניה את הודעתו של מר צבי אלון לסיים את תפקידו כמשנה למנכ"ל ומאחלים לו הצלחה".

x