$
פרסום ושיווק

ביה"ד לעבודה הקפיא את הוצאתם לחל"ת של 21 עובדי חדשות 13

חדשות 13 תנהל מו"מ עם הוועד והארגון עד 20 באפריל ובינתיים עובדים אלה יקבלו את שכרם כרגיל. עד ה-17 במאי הנהלת החברה תציג את תוכנית ההרחבה שהיא מעוניינת לקדם

שירות כלכליסט 18:3507.04.20

בית הדין האזורי לעבודה (בבת ים) הקפיא היום (ג') את הוצאתם לחל״ת של 21 עובדי חדשות 13 המועסקים בתוכניות "חמש עם יעקב אילון" ו"חדשות היום עם אלי ומירי".

 

 

 

במסגרת מתווה ביה"ד, שאושר על ידי הצדדים, נקבע כי על חדשות 13 חלה חובה לנהל משא ומתן עם הוועד והארגון וכי היא טרם מיצתה את חובתה זו. המשא ומתן ינוהל לפחות עד ל-20 באפריל וככל שלא יושגו הסכמות בעניין 21 העובדים, הצדדים יחזרו לביה״ד להמשך דיון, כשבינתיים עובדים אלה יקבלו את שכרם כרגיל.

 

ההנהלה תנהל עם הוועד והארגון היוועצות בנוגע לשיעור קיצוץ השכר שההנהלה תכננה לקדם, וכי הקיצוץ יהיה קצוב בזמן ויסתיים עם תום משבר הקורונה. הארגון והוועד הסכימו כי בכל מקרה שבו יחליטו לנקוט עיצומים יעדכנו על כך את בית הדין מבעוד מועד.

 

 

21 עובדי חדשות 13 המועסקים בתוכניות "חמש עם יעקב אילון" ו"חדשות היום עם אלי ומירי" הוצאו לחל"ת 21 עובדי חדשות 13 המועסקים בתוכניות "חמש עם יעקב אילון" ו"חדשות היום עם אלי ומירי" הוצאו לחל"ת צילום: יוסי צבקר

 

לצד זה נקבע כי עובדי הקונטרול והבמאים, שלא שובצו על ידי החברה לעבודה בשבוע הבא, ישובצו כרגיל למשמרות בהתאם להסדרים הקיימים וללא כל פגיעה בשכרם. בנוסף, קבע ביה״ד כי עד ה-17 במאי הנהלת החברה תציג לוועד ולארגון העיתונאים את תוכנית ההרחבה שהיא מעוניינת לקדם ולאחר מכן תנהל עליה משא ומתן, וכי עד אז החברה תימנע מכל פגיעה אחרת בתנאי ההעסקה של עובדי חברת החדשות.

 

עם זאת, 15 עובדים שכבר הוצאו לחל״ת בשבוע שעבר, ישהו בחופשה ללא תשלום לפרק זמן מוגבל של 45 יום, במסגרת ההתמודדות עם משבר הקורונה. את ארגון העיתונאים

ייצגו בעתירה עורכי הדין מורן סבוראי ואמיר בשה.

 

4 תוכניות הוצאו לחל"ת

 

בתחילת השבוע הודיעה רשת כי לאור החרפת ההשפעה של משבר הקורונה היא נאלצת לבצע שורת צעדי התייעלות, במטרה להתאים את המצב הפיננסי של החברה לתנאי השוק ולהאטה הדרמטית בפרסום. כצעד ראשון, הוציאה החברה 4 תוכניות לחל"ת, שתיים מהן בחברת החדשות. זאת, כשעה לאחר שכתבים בכירים בחדשות 13 צייצו הודעה משותפת נגד מהלכי הקיצוץ המתוכננים.

 

מנכ"ל ארגון העיתונאים, אלי גרשנקרוין: "זה הישג משמעותי. הצלחנו לעת עתה למנוע את תחילתה של תוכנית קיצוצים שהיויתה מביאה לחיסול של חברת חדשות 13 כפי שאנחנו מכירים אותה, ולהבטיח את פרנסתם של עובדים מסורים ומקצועיים. על הנהלת הערוץ והנהלת רשת לשאת ולתת עם נציגות העובדים כדי לנווט את הספינה לחוף מבטחים, ולהבטיח את המשך קיומה של חברת חדשות איכותית ועצמאית".

x