$
פרסום ושיווק

ויאקום האמריקאית רוכשת את קבוצת ענני תקשורת הישראלית

ויאקום, המחזיקה ברשת הטלוויזיה CBS, רכשה ב-2016 מניות מיעוט של החברה; מייסד ויו"ר ענני תקשורת, אודי מירון, ישמש כשותף ומנהל בקרן הון סיכון חדשה שבה ישקיע יחד עם ויאקום

אביאור אבו 18:2006.04.20

ענקית התקשורת האמריקאית ויאקום הודיעה היום (ב') על רכישת חברת המדיה ענני תקשורת. ב-2016 רכשה ויאקום מניות מיעוט של החברה, ובהסכם בין הצדדים ניתנה לויאקום האפשרות לרכישה שליטה עתידית בחברה. ויאקום, המחזיקה ברשת הטלוויזיה CBS, לא מסרה פרטים אודות סכום הרכישה.

 

 

ויאקום-CBS ויאקום-CBS צילום: בלומברג

 

ענני תקשורת היא מחברות המדיה הגדולות בישראל. הקבוצה היא המנהלת והמפעילה המורשה של מותגי הטלוויזיה בתשלום של ויאקום, ביניהם MTV, קומדי סנטרל, ניק ג'וניור וניקלודיאון. בנוסף, מפעילה ענני ערוצים עצמאיים כמו ערוץ האוכל, החיים הטובים, הטיולים, הבריאות ואגו. כמו כן, ענני היא בית לשתי חברות הפקה, Nutz הפקות ו-שמים, הפועלות להפקת תוכן מקורי ופיתוח פורמטים טלוויזיוניים עבור שווקים מקומיים ובינלאומיים. כמו כן מחזיקה ענני תקשורת בחברת בת דיגיטלית, Mars Interactive, המפתחת מוצרים אינטראקטיביים לטלוויזיה. סדרת הדרמה של ענני תקשורת לבני נוער, "החממה", חודשה לעונה רביעית גלובלית על ידי נטפליקס.

 

אודי מירון, ענני תקשורת אודי מירון, ענני תקשורת צילום: ניר כפרי

 

 

לאור האיחוד, המנכ"לית אורלי אטלס כץ, תדווח למריה קיריאקו, נשיאת חטיבת הפעילות של ויאקום באוסטרליה, בריטניה וישראל. מייסד ויושב ראש ענני תקשורת, אודי מירון, ישמש כיועץ מיוחד לענני תקשורת וכשותף ומנהל בקרן הון סיכון חדשה, Gazella - New Media Experience, שבה ישקיע ביחד עם ויאקום. העסקה התבצעה באמצעות KPMG ישראל.

 

אורלי אטלס כץ, ענני תקשורת אורלי אטלס כץ, ענני תקשורת צילום: אבשלום ששוני

 

דיוויד לין, נשיא ומנכ"ל ויאקום, מסר: "עסקה זו היא הצעד ההגיוני בהמשך מיסוד והעצמת השותפות היקרה וארוכת השנים שלנו עם ענני, כמו גם חיזוק והרחבת מקומנו בשוק הישראלי. ענני היא מפיקה מבוססת ומצליחה של תוכן מקומי וגלובלי, ועל כן יש לה מקום טבעי לצד הרשתות הבינלאומיות ועסקי האולפנים הנוספים שלנו. אני נרגש מהפוטנציאל להרחבת הרעיונות והפורמטים של ענני, לניצול פס הייצור והספריות של תכניה ולגיוס מומחיות ההפקה שלה עבור רשתות הטלוויזיה ושירותי הסטרימינג שלנו בטריטוריות אחרות".

 

אורלי אטלס כץ הוסיפה: "זהו יום מרגש עבורי גם ברמה האישית, ובעיקר כמי שמייצגת קבוצה גדולה של אנשים מצוינים שעושים תוכן מעולה והפקות משובחות. אני גאה שגם VIACOMCBS זיהו את הכישרון ונרגשת להעמיק את השותפות ולהפוך לחלק רשמי מהמשפחה הנהדרת הזו, שחתומה על הסדרות והפורמטים המצליחים בעולם. זוהי הבעת אמון מצד VIACOMCBS לא רק בנו כחברה אלא גם בתוכן וביוצרים הישראלים. אני בטוחה שזהו צעד ענק עבור כל השוק המקומי במינוף התוכן והיצירה אל מחוץ לגבולות ישראל".

 

 

 

x