$
פרסום ושיווק

ועד חדשות 13 מחריף המאבק בהנהלה: "בשעה 12:30 נפסיק העבודה למשך שעה"

אתמול הודיעה רשת כי היא נאלצת לבצע שורת צעדי התייעלות וכצעד ראשון הוציאה החברה ארבע תכניות לחל"ת; ארגון העיתונאים וועד עובדי חדשות 13 עתרו אתמול בלילה לבית הדין האזורי לעבודה: "אנחנו מתכוונים להיאבק בכל אפיק. צעדים קשים ייענו בצעדים קשים״

אביאור אבו 10:2206.04.20

ועד עובדי חדשות 13 הודיע הבוקר (ב') כי "במחאה על הקיצוצים הדרמטיים והצעדים החד צדדיים מצד הנהלת חדשות 13, בשעה 12:30 כל עובדי חדשות 13 יפסיקו את עבודתם למשך שעה".

 

 

אתמול הודיעה רשת כי לאור החרפת ההשפעה של משבר הקורונה היא נאלצת לבצע שורת צעדי התייעלות, במטרה להתאים את המצב הפיננסי של החברה לתנאי השוק ולהאטה הדרמטית בפרסום. כצעד ראשון, הוציאה החברה ארבע תכניות לחל"ת. זאת, כשעה לאחר שכתבים בכירים בחדשות 13 צייצו הודעה משותפת כנגד מהלכי הקיצוץ המתוכננים.

 

 

שלט מחאה בדסק של חדשות 13 שלט מחאה בדסק של חדשות 13 צילום: יח"צ

 

זאת ועוד, ארגון העיתונאים וועד עובדי חדשות 13 עתרו אתמול בלילה לבית הדין האזורי לעבודה, בדרישה לצו מניעה לפיו על הנהלת חדשות 13 להימנע מביצוע כל החלטה או פעולה חד-צדדית של שינויים מבניים וארגוניים. לרבות פיטורים, שינוי בהיקפי משרה, הפחתות שכר, הוצאה לחל"ת או שינוי מבני הנוגע למעבר החברה ממקום משכנה ב"בית הוורד" ל"בית רשת" ברמת החייל.

 

הפגנת המחאה של עובדי חדשות 13 הפגנת המחאה של עובדי חדשות 13 צילום: יח"צ

 

הבוקר נקבע כי דיון דחוף בעתירה יתקיים מחר ב-11:30. בוועד מציינים כי רק ב-27 בפברואר נחתם בין הצדדים הסכם קיבוצי היוצר חסינות מפיטורי צמצום ל-4 חודשים מיום חתימת ההסכם, עד לחודש יולי 2020.

 

חדר השידורים הריק של חדשות 13 היום חדר השידורים הריק של חדשות 13 היום צילום: יח"צ

 

מוועד חדשות 13 נמסר: ״כחלק מתכנית הקיצוצים הנרחבת, בהוראת הנהלת רשת בראשות אבי בן טל ונדב טופולסקי, הורידה בהתראה מיידית שתי תוכניות מהאוויר, והודיעה לצוותי התוכניות, חברים שלנו, שלא יתייצבו יותר לעבודה! הם מצטרפים ל-16 מחברינו שכבר הוצאו לחלת בגל הראשון לפני כשבוע ובסך הכל מדובר כבר על כ-30 מחברינו שנשלחים הביתה!!! הנהלת רשת מכנה זאת כחל"ת, בחסות הקורונה, אבל אותה הנהלה ממש כבר הודיעה על פיטורים נרחבים בחברה, כך שהכוונה האמיתית מאחורי ה"חל"ת" כבר ברורה לכולם. אנחנו מתכוונים להיאבק בכך בכל אפיק. ארגוני, משפטי, ותקשורתי. צעדים קשים ייענו בצעדים קשים״.

 

יאיר טרצ׳יצקי, יו״ר ארגון העיתונאים: ״חבל שבמקום לדבר עם ועד העובדים והארגון ולהגיע איתם להסכמות, הנהלת רשת רומסת ברגל גסה ובאופן חד צדדי את העובדים, תוך כדי שהם עובדים לילות כימים בסיקור משבר הקורונה. לא נותרה לנו כל ברירה מלבד פנייה לבית הדין לעבודה ופתיחה בעיצומים״.

x