$
פרסום ושיווק

הקמעונאים לבעלי הקניונים: "לא נוכל לשלם דמי שכירות ודמי ניהול"

במכתב ששיגרו לקניונים כתבו נציגי ועד הקמעונאים: "אנו נמצאים כולנו במשבר כלכלי שלא נראה בעולם. כולנו צריכים לחשוב גם על היום שאחרי, יום בו נצא כולנו מהמשבר. אנו מייצגים 400 רשתות מסחר קמעונאיות בישראל"

אורנה יפת 15:2429.03.20

הקמעונאים פנו לכל בעלי הקניונים בישראל ובו הם מודיעים כי לא יוכלו לשלם את תשלומי שכר הדירה ודמי הניהול לתקופה בה החנויות אינן פועלות, ושכרו את עורך הדין מתן מרידור שייצג אותם אל מול בעלי הקניונים.

 

 

 

במכתב ששיגרו לקניונים כתבו נציגי ועד הקמעונאים: "משכיר יקר, אנו נמצאים כולנו במשבר כלכלי שלא נראה בעולם. כולנו צריכים לחשוב גם על היום שאחרי, יום בו נצא כולנו מהמשבר. אנו החתומים מטה נבחרנו כצוות מצומצם המייצג 400 רשתות מסחר קמעונאיות בישראל.

 

 

קניון עזריאלי סגור קניון עזריאלי סגור צילום: שאול גולן

 

"אנו מודיעים בזאת כי משיחותינו עם חברי ההתאגדות עולה כי בתקופה שהחנויות סגורות ועקב המשבר , רובן המכריע של רשתות המסחר לא תוכלנה לשלם לכם את דמי השכירות ודמי הניהול. אנו קוראים לכם להפגש בימים הקרובים ולנהל משא ומתן על התקופה שתחל ביום בו המדינה תאפשר לנו לפתוח את החנויות לקהל הרחב".

 

על המכתב חתומים נציגי הועד: הראל ויזל בעלי פוקס, יעקב הלפרין בעלי אופטיקה הלפרין, רונן נימני בעלי קפה קפה, גבי רוטר מנכ"ל קסטרו, רביב ברוקמאייר מנכ"ל גולף, אבי שומר מנכל צומת ספרים, שחר תורג'מן, יו"ר בריל, גיא יקר מנכ"ל פלאפל בריבוע, קרן שהם לוי בעלי מיננה.

 

בשבוע שעבר התאגדו 400 רשתות ופתחו במאבק במדיניות הממשלה ונגד שכר הדירה שהם נדרשים לשלם לקניונים בימים שהחנויות סגורות על פי הנחיות הממשלה. הקמעונאים גייסו את עופר עיני לייצג אותם אל מול גופי הממשלה ושכרו את עורך הדין מרידור המתמחה בהגבלים עסקיים. בין היתר דורשים הקמעונאים מהמדינה להקפיא תשלומים לרשויות המס עד ה-1 ביולי, לקבל מהמדינה מענק חד פעמי של 500 מיליון שקל, ולקבל הלוואה בערבות מדינה, שוות ערך למחזור החודשי של החברה, ולמשך חמש שנים.

 

מביג נמסר בתגובה: "הנהלת ביג מברכת על המהלך ומביעה את תמיכתה המלאה ביצירת שיתוף פעולה שיאפשר לשוכרים לחזור לשגרה בצורה סבירה והוגנת תוך שיתוף פעולה הדדי. בלי שוכרים חזקים לא יהיו מרכזי קניות בריאים".

x