$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

תאגיד השידור הציבורי יוציא 115 עובדים לחופשה בתשלום וברוטציה

העובדים ינהלו רוטציה ביניהם, כך שלכל עובד ייצא בממוצע 4 ימי חופש בלבד, ללא חל"ת; כמו כן, יתאפשר שימוש בימי חופש עתידיים לעובד שיכנס למינוס על ידי הקמת "בנק תרומות" – המתווה דורש את אישור המועצה

אביאור אבו 17:0724.03.20

תאגיד השידור הציבורי כאן יוציא 115 עובדים לחופשה בתשלום וברוטציה, מתוך מצבה של כ-1,000 עובדים – כך נודע לכלכליסט, זאת לאור שינוי לוח השידורים לאור משבר הקורונה והנחיות משרד הבריאות והאוצר.

 

 

 

בתאגיד בחרו להוציא כמות גדולה יותר של עובדים לחופשה, על מנת שהם יוכלו לנהל רוטציה ביניהם, כך שלכל עובד ייצא בממוצע 4 ימי חופש בלבד, וזאת עד ל-16 באפריל – גמר מתכונת החירום נכון לרגע זה. העובדים הם מכלל חטיבות התאגיד: דיגיטל, טלוויזיה, חדשות, רדיו ומטה, ונבחרו על ידי מנהלי החטיבות. כמו כן, על פי הסכם קיבוצי שנחתם בין ההסתדרות לאוצר בשבוע שעבר בנוגע לעובדי המגזר הציבורי, אף עובד לא יוצא לחל"ת ואף יתאפשר שימוש בימי חופש עתידיים גם למי שאין יתרה, על ידי הקמת "בנק תרומות" של ימי חופש. המתווה דורש את אישור מועצת התאגיד.

 

מימין מנכ”ל התאגיד אלדד קובלנץ ויו”ר התאגיד גיל עומר מימין מנכ”ל התאגיד אלדד קובלנץ ויו”ר התאגיד גיל עומר צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

בשבוע שעבר שלחה הנהלת התאגיד מכתב לעובדים בו נאמר כי הם נערכים להוצאת חלק מהעובדים בחטיבות השונות לחופשות. בתחילת השבוע נכנסו לתוקף תקנות שעת חירום בהן נקבע כי מספר העובדים המרבי בתאגיד יוכל לעמוד על 100%. אך, במכתב שנשלח לאחר מכן לתאגידים סטטוטוריים על ידי הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן, נאמר כי במקביל על כל תאגיד לצמצם ככל האפשר את מספר העובדים למספר הדרוש לצורך הבטחת פעילותו החיונית. כמו כן, התאגיד יערוך רשימה של העובדים החיוניים בו ועל מנכ"ל התאגיד לאשר בכתב שעבודת כל אחד מהעובדים היא חיונית, ובהתאם על הממונה על השכר לאשר את הרשימה.

 

עוד בודקים בתאגיד כיצד להתמודד עם הכוונה לבטל כליל את התחבורה הציבורית. האפשרויות שנבדקות הן לארגן הסעות; להעביר רכבים אישיים בין עובדים; להוסיף רכבים באופן זמני; ולהעביר עובדים לעבודה מהבית.

x