$
פרסום ושיווק

משבר הקורונה

פוקס ועדיקה סוגרות את החנויות שלהן

פוקס מקפיאה את חלוקת הדיבידנד. רשתות הקבוצה כמו ללין ואמריקן איגל ייסגרו זמנית. רוב העובדים ייצאו לחופשה ללא תשלום של 45 יום. אתרי האינטרנט ימשיכו לעבוד וכך גם מנכ"ל הקבוצה, שלא ימשוך משכורת; עדיקה הוציאה את 500 העובדים בחנויות לחל"ת

מירב קריסטל ואורנה יפת 14:1015.03.20

קבוצת פוקס הודיעה הלילה (א') כי היא סוגרת זמנית את כל חנויותיה. זאת בעקבות הנחיית ראש הממשלה לפיה יש לסגור קניונים וחנויות ולהגביל התקהלויות לעשרה אנשים, כדי לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה. חברת עדיקה משביתה את הפעילות של תשעת הסניפים הפועלים בקניונים ומוציאה את כל 500 העובדים לחופשה ללא תשלום. קניונים ורשתות אופנה ומזון הודיעו אמש כי יסגרו חנויות לתקופה של מספר שבועות. 

 

מרשת דלתא נמסר שהבוקר נפתחו באופן חלקי יותר מ-90 חנויות. מדובר בחנויות רחוב וחנויות במתחמים פתוחים. במקביל תגברה הרשת בהתאם את אתר האינטרנט שלה.

 

לפי הודעה ששלחה פוקס לבורסה, כל הרשתות שבשליטתה יסגרו את חנויותיהן. בין היתר מדובר ברשתות: פוקס, פוקס הום, מנגו, אורבן אאוטפיטרס, איירי, ללין, אמריקן איגל, דה צ'ילדרנס פלייס, נייקי, פוט לוקר, סאקס, אנתרופולוג'י, פרי פיפל, קוויקסילבר, בורדריידרס ובילבונג . אתרי הסחר המקוון טרמינל x ופוקס הום, ימשיכו לפעול, כמו גם 30 מחנויות רשת שילב ואתר האינטרנט שלה. 

מה דעתך על מניית פוקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כן הוחלט להקפיא את חלוקת הדיבידנד שהוכרז ב-11 במרץ 2020.

 

לפי ההודעה, מטה הקבוצה יפעל במתכונת מצומצמת בלבד. בהתאם, הודיעה החברה לעובדיה ומנהליה על יציאה לחופשה ללא תשלום לתקופה בת 45 יום, למעט מספר מצומצם של עובדים.

 

כמו כן, הראל ויזל, מנכ"ל ודירקטור בחברה ומבעלי השליטה בה, הודיע לחברה כי ימשיך לעבוד כרגיל וכי הוא מוותר בשלב זה על תשלום משכורתו החודשית החל מהתשלום בגין המחצית השנייה של חודש מרץ 2020.

 

החברה דיווחה לבורסה כי "בנסיבות הקיימות, בהתבסס על המידע הפומבי הקיים נכון למועד זה, לרבות הצפי על פי הדיווחים בתקשורת להתמשכות והחמרה בהתפשטות הנגיף ומגבלות כאמור, ההשלכות על פעילות הקבוצה עלולות להיות בעלות השפעה שלילית מהותית. החברה נוקטת בכל האמצעים להקטנת הנזק הכלכלי ועל מנת לשמר את יציבות הקבוצה ועוצמתה.

 

"בנוסף, לאור המצב בשווקים ואי הוודאות בתקופה זו, דירקטוריון החברה החליט להקפיא את חלוקת הדיבידנד שהוכרז ביום 11 במרץ 2020, עד להתבהרות הדברים".

 

הראל ויזל הראל ויזל צילום: שוקה כהן

 

ביום חמישי האחרון נקטה קבוצת פוקס בצעד דרמטי והודיעה שהיא מתכוונת לבטל את הוראות הקבע לקניונים ולהקפיא את תשלומי דמי השכירות ודמי הניהול החל מ-1 באפריל 2020.

 

"על המשכירים להבין, לראות ולהתחשב בהתמודדות ובאתגרים העוברים עלינו ולסייע ככל האפשר על מנת שכולנו נוכל לצלוח תקופה זו. כולי תקווה כי נוכל כולנו לחזור בקרוב לפעילות השווטפת והרגילה", הסביר הראל ויזל במכתב ששלח למנכ"לי ולבעלי הקניונים.

 

פוקס אף צמצמה את מספר המוכרים בחנויות וקיצרה את משך פתיחת החנויות.

 

הקבוצה סיכמה בשבוע שעבר את 2019, שנה בה הציגה גידול של קרוב ל-60% ברווח הנקי ועלייה של כ-33% במכירות שהסתכמו בכ-2.67 מיליארד שקל.

 

עדיקה משביתה את  שעת הסניפים בקניונים

 

חברת עדיקה משביתה את הפעילות של תשעת הסניפים הפועלים בקניונים ומוציאה את כל 500 העובדים לחופשה ללא תשלום. בזאת מצטרפת עדיקה לקבוצת קסטרו הודיס, פוקס, המשביר לצרכן ואחרות, שהפסיקו את הפעילות לאור הסגירה של הקניונים.

 

עדיקה מדווחת כי לאור ההנחיות החדשות, חנויות הרשת ייסגרו החל מהיום למשך חודש ימים ולכל הפחות, עד ל-15 באפריל 2020. נכון למועד זה, תמשיך פעילות המסחר הקמעונאית המקוונת של חברת האופנה לפעול בישראל ובעולם.

 

 

חנות עדיקה חנות עדיקה צילום: קמילה סימון

 

עדיקה השיקה בשנה האחרונה אתר סחר בארה"ב ואף הקימה חנות פופ אפ במנהטן. משבר הקורונה תפס את החברה שהייתה במומנטום חיובי בחו"ל. לסגירת החנויות תהיה השלכה על מכירות החברה שבשלב זה מתקשים בעדיקה לאמוד את היקף הפגיעה לנוכח אי הוודאות והנחיות עתידיות בנוגע להגברת ההשבתה של עסקים במשק.

 

בשבוע שעבר דיווחה עדיקה על צעדי התייעלות לנוכח המשבר והודיעה על צמצום עבודת אנשי המטה לארבעה ימים במקום חמישה ימי עבודה ועל איחוד משרות במטה. כמו כן עצרה עדיקה פעילויות רווחה לעובדים ובוחנת מחדש עלויות של שיווק ופרסום במטרה להתאים אותן להכנסות החברה שעשויות להפגע. עד להנחיה על השבתת הקניונים לא נפגעו הכנסות החברה באופן מהותי.

 

גם קבוצת מאץ' (זכיינית H&M, COS ו-DAISO JAPAN בישראל) נאלצה לסגור את חנויות הקבוצה "עד לעדכון נוסף מהרשויות". הזכיינית מצאה תעסוקה חלופית למוכרי החנויות. מהחברה נמסר כי "ביטחון ובריאות עובדינו הם מעל הכל. רווחה כלכלית היא חלק אינטגרלי מהביטחון של כולנו ועל כן שמנו בראש ובראשונה את טובת עובדינו לנגד עינינו ולשמחתנו שמרנו על תנאי העסקתם של עובדי המטה ומצאנו פתרונות תעסוקתיים ואלטרנטיבות לעובדי החנויות השונים והמרכז הלוגיסטי בתוך קבוצת יוניון גרופ המורחבת והאיתנה. כולנו תקווה שהמשבר יחלוף במהרה ונוכל לחזור לפעילות בהקדם".

x