$
פרסום ושיווק

משבר הקורונה

גם אופטיקה הלפרין מודיעה לקניונים על שינוי בתנאי תשלום שכר הדירה

אחרי קבוצת פוקס, מנכ"ל רשת האופטיקה יעקב הלפרין שלח מכתב לקבוצות הקניונים ומרכזי המסחר ובו הודעה על שינוי תנאי שכר הדירה: ישלם 8% מהפדיון - שיהוו את שכר הדירה ודמי הניהול יחד

אורנה יפת 19:4614.03.20

מתעצמת מחאת השוכרים נגד הקניונים. אחרי קבוצת פוקס, כעת רשת אופטיקה הלפרין שיגרה מכתב לכל קבוצות הקניונים ומרכזי המסחר והודיעה באופן חד צדדי על שינוי תנאי תשלום שכר הדירה. ל"כלכליסט" נודע כי יעקב הלפרין, מנכ"ל ובעלי הרשת, החתום על המכתב, ישלם החל מה-12.3 שכר דירה המהווה 8% מהפדיון. אחוז זה, על פי המכתב, יהווה את שכר הדירה ודמי הניהול יחד.

 

המכתב הופנה לקבוצת עזריאלי, מליסרון, ביג, ישפרו, ויתר הנהלות הקניונים בהם שוכר הלפרין חנות. "מצב זה הגיע ללא התראה ומחייב את כולנו להיערך בהתאם למצב חסר התקדים הזה ולבצע התאמות באורכות החיים האישיים, הציבוריים והעסקיים", ציין במכתבו.

 

הלפרין לא חסך ביקורת מהנהלות הקניונים, ובראשם עזריאלי, ששיגרו בסוף שבוע שעבר מכתבים שהשוכרים התמרדו נגדם. "כששותפים משך שנים רבות, לא יכולתי להתעלם מתחושת האכזבה שמלווה את הצורך בכתיבת דברים אלו, ועל כך שהם לא הגיעו מכם בראשונה מתוך אחריות חברתית לאומית. אנו מאמינים כי מהלך זה הינו ההגון והראוי ביותר גם לרשת וגם לכם כבעלי נכסים, וקוראים לכם להיות הגונים ולכלול בהסדר דומה את שאר בעלי העסקים בקניון".

יעקב הלפרין יעקב הלפרין צילום: אוראל כהן

 

במכתבו ציין הלפרין כי הרשת "מבצעת התאמות על מנת לאפשר את המשך פעילותה".

 

אופטיקה הלפרין שיגרה את המכתב לאור המכתבים של הקניונים שהיו, לטענת הלפרין, מנותקים מהמציאות. "לא ייתכן שאין פדיונות והם ימשיכו לגבות שכר דירה כרגיל", אמר הלפרין ל"כלכליסט".

 

כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", קבוצת פוקס, קבוצת האופנה הגדולה בישראל, שיגרה מכתב דרמטי לכל בעלי ומנהלי הקניונים ומרכזי המסחר בהם היא מפעילה מאות חנויות, בו היא הודיעה כי בכוונתה לבטל את הוראות הקבע ולהקפיא את תשלומי שכר הדירה ודמי הניהול החל מאפריל 2020, ועד שהמצב יתייצב.

 

במכתב שהגיע לידי "כלכליסט", ועליו חתום הראל ויזל, בעלים ומנכ"ל הקבוצה, הוא כתב: "אי הוודאות האופפת את תקופה זו, נותנת את אותותיה בכל היבט ורכיב בעסק אותו אנחנו מנהלים. לאור אי הוודאות הנ"ל והירידה המשמעותית והדרמטית במכירות, כתוצאה מהתפשטות וירוס הקורונה, לרבות הנחיות משרד הבריאות, האוסרות על התכנסות של מעל 100 איש, אשר משפיעות על התנועה בקניונים ובמרכזי המסחר, קבוצת פוקס החלה בתהליכי ייעול וחסכון חוצי חברה שמטרתן צמצום והקטנת הנזק הכלכלי, שנגרם בתקופה מאתגרת זו.

הראל ויזל, פוקס הראל ויזל, פוקס צילום: שוקה כהן

 

"כחלק מהתליכים אלו הוחלט כי החל מיום 1 באפריל 2020 ועד התייצבות המצב יבוטלו הוראות הקבע ויוקפאו תשלומי דמי השכירות ודמי הניהול בכל חנויות הקבוצה בישראל. אנחנו מבינים כי צעד זה הינו דרמטי. יחד עם זאת, לאור התקופה המאתגרת, אנו חושבים כי זהו צו השעה וכי במערכת היחסים העמוקה ורבת השנים בין קבוצת פוקס לקניונים והמרכזים המסחריים בישראל, על המשכירים להבין, לראות ולהתחשב בהתמודדות ובאתגרים העוברים עלינו ולסייע ככל האפשר על מנת שכולנו נוכל לצלוח תקופה זו. כולי תקווה כי נוכל כולנו לחזור בקרוב לפעילות השווטפת והרגילה".

 

הקפאת שכר הדירה מצידה של פוקס מהווה צעד דרמטי שכן היא משמשת סמן ימני בכל הקשור בענף האופנה. הקבוצה מפעילה את רשתות הקמעונאות פוקס, פוקס הום, מנגו, סאקס, ללין, נייקי, פוט לוקר, אורבן אאוטפיטרס, פרי פיפל, אנתרופולוג'י, ודה צ'ילדרנס פלייס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x