$
פרסום ושיווק

צו סגירה לסניף ויקטורי בבית שאן בשל תנאי תברואה לקויים

משרד הבריאות הוציא צו סגירה מיידי לחנות לאחר שבביקורת ננמא כי המצב התברואתי בעסק אינו עומד בתנאי התברואה הנאותים למרכולים. במהלך הביקורת בוצעה השמדת מוצרי בשר, עוף ודגים במשקל כ- 203 ק"ג. בנוסף, ובין יתר הליקויים, נמצאו במהלך הביקורת דגים מעושנים במקרר שאוחסנו בו מוצרי בצק לפני אפייה

נורית קדוש 18:2805.03.20

ביקורת שערך משרד הבריאות הבוקר בסניף רשת ויקטורי בית שאן, הובילה לצו סגירה מיידי לחנות. זאת לאחר שבביקורת נמצא כי המצב התברואתי בעסק אינו עומד בדרישות חוק רישוי עסקים והנחיות בנושא "תנאי תברואה נאותים למרכולים". על פי צו הסגירה, במהלך הביקורת בוצעה השמדת מוצרי בשר, עוף ודגים במשקל כ- 203 ק"ג. בנוסף, ובין יתר הליקויים, נמצאו במהלך הביקורת דגים מעושנים במקרר שאוחסנו בו מוצרי בצק לפני אפייה.

 

 

 

 

אייל רביד מבעלי ויקטורי אייל רביד מבעלי ויקטורי צילום: אבי רוקח

 

״לאור הנ"ל הגעתי למסקנה שהעסק אינו עומד בדרישות חוק רישוי עסקים, ואינו עומד בדרישות חוק ההגנה על בריאות הציבור (מזון), תשע"ו-2015 , וכי קיים חשש מיידי לשלומו, ולבריאותו ולבטיחותו של אדם, והדבר מקים סכנה ממשית או חשש משמעותי לפגיעה בבריאות הציבור״. כתבה ד"ר מיכל כהן, רופאת מחוז צפון, שחתמה על הצו.

 

"לפיכך, בהתאם לסמכותי הריני מצווה על הבעלים להפסיק באופן מיידי כל עיסוק ופעילות בעסק וסגירתו במיידית ולאלתר".

 

צו הפסקה מנהלי יעמוד בתוקפו 30 יום מיום נתינתו וניתן להארכה נוספת באמצעות בית משפט. יחד עם זאת, הרשת תוכל לתקן את הליקויים, ישקול משרד הבריאות ביטול צו ההפסקה המנהלי בכפוף לביצוע ביקורת נוספת וחוזרת בעסק.

 

רשת ויקטורי בשליטת משפחת רביד ובניהולו של אייל רביד נמצאת בתנופת צמיחה חדה, בעקבות רכישת סניפים מידי נחום ביתן הנתון במחנק תזרימי. השבוע קיבלה לידי הרשת שתי חנויות במיקומים חזקים: בקניון מלחה בירושלים ובקניון איילון ברמת גן. החברה נסחרת לפי שווי של 820 מיליון שקל בבורסה בתל אביב ומכירותה בתשעת החודשים הראשונים של -2019 הסתכמו ב-1.3 מיליארד שקל.

 

מרשת ויקטורי נמסר, "מיד עם קבלת הממצאים הרשת פעלה לתיקון הליקויים. במקביל מטה הרשת מתחקר את האירוע ונמצא כל העת בסניף על מנת שמקרה שכזה לא יחזור שנית. אנו בקשר עם כל הגורמים ומשתפים עימם פעולה לאורך כל ימות השנה ולכן אנו סבורים כי ניתן היה להמנע מהוצאת צו זה ולהסתפק בביקורת חוזרת".

x