$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

נחום ביתן מפנה את כסאו: מיכאל לובושיץ ימונה למנכ"ל יינות ביתן

ביתן יתפנה מהניהול השוטף לטובת ענייניה האסטרטגיים של הרשת. לובושיץ הוא המנכ"ל היוצא של יבואנית המזון ויליפוד. יחד איתו מגיע לרשת גם אמיר קפלן, גם הוא יוצא ויליפוד, שימונה לסמנכ"ל הכספים

נווית זומר 07:5625.02.20

מיכאל לובושיץ המנכ"ל היוצא של חברת ויליפוד, יבואנית מזון מהגדולות בישראל, ימונה למנכ"ל רשת יינות ביתן. אמיר קפלן סמנכ"ל הכספים לשעבר של ויליפוד ימונה לסמנכ"ל כספים של הרשת.

 

 

 

בעקבות מינויו של לובושיץ יפנה נחום ביתן את כסא המנכ"ל, אותו מילא מאז הקים את הרשת ויתפנה מהניהול השוטף לענייניה האסטרטגים של הרשת. קפלן יחליף את סמנכ"ל הכספים של החברה איל וינברג שהתפטר לאחרונה ומחליפו המיועד דוד סבן שנסוג מהמינוי.

 

נחום ביתן נחום ביתן צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

 

ללובושיץ צפוי תפקיד מאתגר נוכח מצבה של הרשת, כמו כן אין ודאות כי עסקת קרן כלירמרק שהיתה אמורה להזרים ליינות ביתן למעלה מ-500 מיליון שקל  תמורת 30% ממניותיה בעת ההנפקה בעתיד, אכן תצא לפועל. לפי הסכם ההבנות שנחתם בין הקרן לבין ביתן בעוד מספר ימים מסתיים המועד בו צריכה הקרן לחתום על הסכם השותפות, לאחר בדיקת נאותות, ועדיין אין הסכמה לגבי התנאים.

 

מיכאל לובושיץ מיכאל לובושיץ צילום: שוקה כהן

 

מקורבים לרשת אמרו כי הפתרון החלופי של ביתן לבינתיים, אם לא תצא העסקה לפועל, הוא הזרמת הון באמצעות המשך מכירת סניפים.

 

לובושיץ מביא עמו ניסיון רב בתחום המזון והקמעונאות, תקופת כהונתו בויליפוד – אחת מיבואניות המזון הגדולות בישראל שבשליטת האחים צביקה ויוסי וילגר, היתה מוצלחת ונמשכה למעלה משנתיים בהן נזקף לזכותו הליך המיתוג של מוצרי ויליפוד תחת " יורו" והעובדה כי החברה לפי נתוני סטורנקסט היתה מהצומחות ביותר בקטגוריית המזון בשנת 2019 גידול של 30%. לפני ויליפוד היה לובשיץ מנהל חטיבת הסחר והמכירות בחברת היבוא שסטוביץ בעברו גם שימש כסמנכ"ל סחר בשלובת סנו. לצד תפקידי ניהול הוא גם יזם - בשנת 2009 הקים את חברת המזון מנה בעלת המותג הקולינארי "מאסטר שף"," קראנצוס" ו "מנה" בשותפות עם סנו, מאוחר יותר נמכרה מנה לשסטוביץ.

x