שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

פוקס מבקשת לאשר מענק של 200 אלף שקל לחתנו של ויזל

המענק שהקבוצה מבקשת להעניק לתומר צ'פניק, חתנו של בעל השליטה, הוא בנוסף למענק שיקבל עבור 2019. זאת בשל "תרומתו הניכרת בהקמה ניהול ותפעול של רשת חנויות נייקי בקנדה: עלות שכרו השנתי של צ'פניק לפני המענק, עומדת על 776 אלף שקל

אורנה יפת 19:4020.02.20

קבוצת פוקס מבקשת לאשר מענק מיוחד בגובה 200 אלף שקל לתומר צ'פניק, חתנו של הראל ויזל - בעל השליטה ומנכ"ל הקבוצה.

 

 

סכום המענק הוא בגובה 5.4 משכורות של צ'פניק, במונחי עלות מעסיק. החברה ביקשה לאשר את המענק בנוסף למענק לו זכאי צ'פניק בגין שנת 2019, כפי שנקבע בתנאי העסקתו, "בגין מאמציו המיוחדים ותרומתו הניכרת בהקמה ניהול ותפעול של רשת חנויות נייקי בקנדה".

הראל ויזל מנכל ובעלים קבוצת פוקס הראל ויזל מנכל ובעלים קבוצת פוקס צילום: שוקה כהן

 

עלות שכרו השנתי של צ'פניק עומדת על 776 אלף שקל, לפני המענק המיוחד. האסיפה הכללית של בעלי המניות תתכנס ב-30 במרץ והמענק ישולם בתוך 30 יום מאישור האסיפה. 

 

צ'פניק שימש בתפקיד סמנכ"ל המכירות של רשת נייקי בקנדה משנת 2017 ועד תום 2019 והיה שותף פעיל בהקמה ובתפעול הפעילות של נייקי בקנדה. בינואר 2020 קודם לתפקיד מנ"כל רשת החנויות בקנדה. ועדת התגמול נימקה את הענקת המענק וציינה כי "לאור תרומתו המשמעותית וביסוס הפעילות בהצלחה, והיותו נדבך מרכזי במערך הניהול והתפעול של פעילות זו ובפיתוח יחסי העבודה הטובים מול נייקי בצפון אמריקה. אף קודם לתפקיד מנכ"ל הרשת בקנדה".

 

עוד ציינה הוועדה כי צ'פניק מוערך מאוד על ידי הממונה הישיר שלו (מנכ"ל ריטיילורס, דובי שניידמן – א"י), ועל ידי הנהלת נייקי בצפון אמריקה ונחשב "לבעל יכולות ניהוליות גבוהות שמתבטאות בתוצאות הפעילות בקנדה, ולהצלחת הפעילות בקנדה יש כדי לתרום ולסייע להתפתחות גלובלית של הקבוצה תחת המותג נייקי.

 

קבוצת פוקס הקימה עד כה שמונה חנויות בקנדה. הקבוצה המשמשת זכיינית של נייקי בישראל קיבלה את הזכיון להקמת חנויות נייקי גם בקנדה, ולאחרונה הורחב הזכיון גם למדינות באירופה.

 

פעילות פוקס בקנדה נעשית באמצעות חברה בת קנדית בבעלותה המלאה של ריטיילורס, החברה הבת שפוקס מחזיקה ב-90% מהמניות בה, לצד דובי שניידמן שמחזיק ביתרת המניות. לפני עשרה ימים נכנסה לאומי פרטנרס - זרוע ההשקעות של בנק לאומי – לשותפות בחברת ריטיילורס ורכשה 10% ממניות החברה בתמורה ל-66 מיליון שקל.

 

לעדכן גם את שכר הבן

 

בתוך כך, מבקשת החברה לעדכן גם את שכרו של מורן ויזל, בנו של בעל השליטה, וזאת לאור קידומו בחברה לתפקיד סמנכ"ל מכירות פעילות נייקי בישראל בחברה הבת ריטיילורס, החל מחודש פברואר 2020 למשך שלוש שנים.

 

מורן ויזל סטודנט שנה שלישית בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה. הוא מועסק בקבוצת פוקס למעלה משלוש שנים. בין השנים 2016 עד 2017 עסק בתפקידי מכירות וכן בהקמה וניהול של חנויות במותגי הקבוצה. באוגוסט 2018 מונה לתפקיד מנהל מכירות במועדון כרטיס האשראי דרים קארד VIP. ביולי 2019 הוא עבר לתפקיד מנהל מכירות אזורי במותג Foot Locker המנוהל תחת חברת ריטיילורס.

 

עלות העסקתו של מורן ויזל במסגרת תפקידו הקודם כמנכל מכירות אזורי בפוט לוקר עמדה על 324 אלף שקל. עלות העסקתו בתפקיד הנוכחי תסתכם בשנת 2020 ב-502 אלף שקל, כולל מענק בגובה שלוש משכורות ובשנת 2021 היא תגדל ל-547 אלף שקל.

 

בתפקידו החדש יהיה זכאי ויזל הבן לשכר חודשי של 25 אלף שקל במהלך שנת 2020, והחל מינואר 2021 יעלה שכרו ל-27,500 שקל בחודש. כמו כן יהיה זכאי למענק שנתי בגובה שלוש משכורות ברוטו. כמו כן יהיה זכאי במסגרת תפקידו להפרשות סוציאליות, רכב צמוד, והוצאות אש"ל וכלכלה בגובה 800 שקל בחודש.

 

ועדת התגמול נימקה את החלטתה בכך שבשלוש השנים האחרונות מורן צבר ניסיון רלבנטי לתפקידו כסמנכ"ל מכירות, "וממוניו הביעו שביעות רצון גבוהה מתפקודו, מקצועיות, חריצותו ומחויבותו האישית הגבוהה". להערכת ועדת התגמול ודירקטוריון החברה "למורן יש את הכישורים המתאימים למילוי התפקיד, והינו איש אמון של הנהלת החברה ובעל מחויבות אישית גבוהה להצלחת החברה".

x