$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

אחרי שנתיים בתפקיד, סמנכ"ל התפעול והשיווק של יינות ביתן עוזב

את נתי בר יחליף בתחום התפעול מוטי אלחרר, מנהל רשת שוק מהדרין. קודם לעזיבתו של בר, התפטרו סמנכ"ל הכספים איל וינברג ומנהל אגף השיוווק רועי ויזר. בהמשך, צפוי גם נחום ביתן לפנות את מקומו כמנכ"ל, לטובת מינוי מקצועי

נורית קדוש 18:1602.02.20

שלושה ימים אחרי שקרן כלירמרק החליטה להשקיע ולהלוות לקבוצת יינות ביתן למעלה מחצי מיליארד שקל, מסיים את כהונתו נתי בר, סמנכ"ל הסחר, התפעול והשיווק. את בר יחליף בתחום התפעול מוטי אלחרר, מנהל רשת שוק מהדרין.

 

 

 

קודם לעזיבתו של בר, שגוייס לתפקיד לפני כשנתיים, התפטרו סמנכ"ל הכספים איל וינברג ומנהל אגף השיוווק רועי ויזר. בהמשך, צפוי גם נחום ביתן לפנות את מקומו כמנכ"ל, לטובת מינוי מקצועי. בין המועמדים מיכאל לובושיץ מנכ"ל ויליפוד לשעבר ויורם אייל, סמנכ"ל הקמעונאות של קבוצת פז.

 

סניף יינות ביתן סניף יינות ביתן צילום: צביקה טישלר

 

 

בשלב זה תפקידו של בר יפוצל והאחריות על התפעול תעבור למוטי אלחרר. האחריות על השיווק תעבור ליוסי ביתן, בנו של מייסד הרשת. הערכות הן כי מדובר במינויים זמניים עד להשלמת העסקה עם כלירמרק ומינוי מנכ"ל. יוסי ביתן יהיה אחראי לא רק על השיווק, אלא גם על פעילות האון ליין, ביתן לעסקים ושירות לקוחות. בנוסף לבר, יעזוב את החברה גם מימון פחימה, מנהל הנכסים הוותיק של מגה.

 

בר גוייס לפני כשנתיים על ידי ביתן עצמו, לתפקיד סמנכ"ל הסחר. כעבור מספר חודשים הורחב תפקידו, מה שיצר קרע משפחתי נוכח סירובו של חתנו של ביתן ערן קריאף להיות כפוף לו. בחודשים האחרונים, בנסיון לחלץ את הרשת מהמשבר, העביר ביתן את הסחר לידיו וניהל קשר ישיר עם הספקים.

 

כפי שנחשף בכלכליסט, ביום חמישי האחרון נחתם הסכם בין קרן כלירמרק לנחום ביתן, לפיו הקרן תלווה בריבית לחברה כחצי מיליארד שקל, בעסקה משולבת של הון ומימון. זאת, כנגד שעבוד הרשת לטובתה וקבל 30% מהחברה באג"ח להמרה, שימומשו בעת הנפקת הרשת בעתיד, לאחר שיבוצעו מהלכים תפעוליים ואסטרטגיים למימוש הפוטנציאל הגלום בה. העסקה למעשה מאפשרת לביתן לשלם לנאמני מגה את יתרת החוב המוערכת בכ-150 מיליון שקל וכן, להחזיר חלק מיתרת ההלוואה בגובה 400 מיליון שקל שלקח ביתן ב-2013 לרכישת כמעט חינם ומיחזר אותה לפני כשנתיים, בכדי להתמודד עם רכישת מגה.

 

במכתב לעובדים שהוציא היום (א), הודיע ביתן על ההסכם שחתם לפני 3 ימים:"חתמנו מזכר הבנות עם קרן כלירמרק אשר תזרים ותשקיע בקבוצה למעלה מחצי מיליארד שקל. ההשקעה הפיננסית תאפשר לנו לממש את הפוטנציאל האדיר של הקבוצה, להגדיל את גמישותה העסקית, לענות על צרכיה התפעוליים ולהאיץ תהליכי התייעלות וצמיחה לקראת הנפקה עתידית בבורסה". ביתן הוסיף כי כספי ההשקעה יאפשרו לקבוצה המונה 170 חנויות בפריסה ארצית לשדרג את החנויות, להתקין קופות אוטומטיות, להגדיל את פעילות הייבוא, לפתח את פעילות התווים, מועדון הלקוחות והמכירות באון ליין".

 

עוד כתב ביתן: כי שקל במהלך התקופה מספר הצעות ובחר בכלירמרק כשותפים, כיוון שהיה חשוב לו לדאוג לרשת ולעובדיה.

x