$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

ביתן ממשיך לממש נכסים: מוכר עוד שתי חנויות מגה לוויקטורי

אייל רביד, מנכ״ל ומבעלי בשליטה ברשת ויקטורי, חתם על הסכם לרכישת מגה בקניון איילון ומגה בקניון מלחה בעזריאלי בכ-35 מיליון שקל. הרכישה תאפשר לרשת להיכנס לראשונה לירושלים

נורית קדוש 09:0527.01.20

הקושי במציאת משקיע, מאלץ את נחום ביתן להמשיך לממש נכסים לצורך מימון הפעילות השוטפת של רשתות מגה ויינות ביתן. לכלכליסט נודע כי ביתן חתם על הסכם עם אייל רביד, מנכ״ל ומבעלי השליטה ברשת ויקטורי למכירת 2 חנויות דגל של מגה בקניון איילון בר״ג ובקניון מלחה בירושלים בתמורה לכ-35 מיליון שקל.

עבור רביד, העסקה מאפשרת דריסת רגל ראשונה בירושלים, הנחשבת לטריטוריה של רמי לוי.  המכירות השנתיות של החנויות הפועלות בשניים מהקניונים החזקים בישראל, מוערכות ב-150 מיליון שקל בשנה.

 

 

החנות בקניון איילון, נחשבת לחנות המיתולוגית של שופרסל, שנאלצה למכור אותה לפני למעלה מעשור למגה, בעקבות רכישת קלאבמרט שהחזיקה סניף בסמוך.

 

ההסכם עם ויקטורי, מעיד על הקושי של ביתן למצוא משקיע שיהיה מוכן לרכוש נתח מהרשת ללא שליטה, שנועדה לאפשר לו לבצע שינוי מהותי בהתנהלות החברה המשפחתית המצויה במשבר מתמשך.

 

נחום ביתן נחום ביתן צילום: עמית שעל

 

בתוך כך, הצדדים השלימו את התנאים המתלים להעברת החנות החמישית מההסכם שחתמו בחודש ספטמבר במסגרתו שילם רביד 63 מיליון שקל לארבע חנויות ביתן וחנות מגה אחת.

 

מכירת 5 החנויות לויקטורי ו-7 חנויות לפרשמרקט, יוחננוף וקינג סטור, הניבו לביתן כ-150 מיליון שקל, אך גרעו ממכירות הקבוצה כ-450 מיליון שקל.

 

בעקבות מכירת החנויות במלחה ובאיילון, נותרו לביתן על פי ההסכם שחתם עם ההסתדרות וועד העובדים עוד 5 חנויות מגה למכור, בהסכמת הוועד.

 

בחודשים האחרונים ניהל ביתן מגעים עם אבי יוחנן למכירת 14 חנויות שוק מהדרין הפונות למגזר החרדי תמורת 110-120 מיליון שקל. חתימה על הסכם זה, יחד עם העסקה הנוכחית, יוכלו לאפשר לביתן מעט חמצן עד למציאת פתרון כולל לרשת הזקוקה לפחות ל-300 מיליון שקל בכדי לשחרר את מגה מהנאמנות בה היא מצויה ולפעילות השוטפת.

 

כפי שנחשף בכלכליסט, חברת ביטוחי האשראי בסחח פועלת לצמצום היקף הכיסוי הביטוחי לרשת. זאת לאחר שחברת ביטוח האשראי coface עשתה זאת לפני כשבועיים. המהלך נרשם לאחר התפטרות סמנכ״ל הכספים אייל וינברג ומנהל אגף השיווק רועי וייזר והחלטתו של יוסי בכר, לשעבר מנכ״ל משרד האוצר ויו״ר בנק דיסקונט לסיים את ההתקשרות עם ביתן שגייס אותו לפני 4 חודשים כיועץ פיננסי לגיוס משקיע וניהול הפן הפיננסי מול הבנקים.

x