$
פרסום ושיווק

נסטלה תשקיע עד 2 מיליארד דולר במעבר לאריזות פלסטיק ממוחזר

במסגרת מחויבות החברה לעבור עד 2025 ל-100% חומרים ממוחזרים, הודיעה נסטלה שתעבור משימוש באריזות פלסטיק רגיל לממוחזר ותאיץ פיתוח חומרי אריזה חדשניים השומרים על קיימות; מנכ"ל אסם נסטלה: "ברוח החזון של נסטלה העולמית, ב-2025 יהיו כל אריזות עשויות מחומרים הניתנים למחזור"

נורית קדוש 09:5916.01.20

קונצרן נסטלה העולמי ישקיע עד שני מיליארד דולר במעבר משימוש באריזות פלסטיק רגיל לאריזות פלסטיק ממוחזר למוצרי מזון ובהאצת הפיתוח של חומרי אריזה חדשניים השומרים על הקיימות.

 

 

ההכרזה של נסטלה, הינה חלק מהמחוייבות אותה הציגה החברה בשנת 2018, לעבור עד 2025 לשימוש בחומרים ניתנים למחזור או לשימוש חוזר ב- 100% של אריזות מוצריה. החברה התחייבה לצמצם לאורך התקופה הזאת בשליש את השימוש בפלסטיק חדש.

 

במקביל, תשתף החברה פעולה עם גורמים נוספים לקידום יישומה של כלכלה מעגלית, ניקוי פסולת פלסטיק מאוקיאנוסים, אגמים ונהרות.

 

לטענת נסטלה, רוב סוגי הפלסטיק קשים למיחזור למטרות שימוש חוזר לאריזת מזון והדבר מוביל למגבלות אספקה של פלסטיק ממוחזר המתאים לאריזת מזון.

 

לכן, על מנת ליצור שוק חדש בתחום הזה, מתחייבת החברה לרכוש עד 2 מיליון טונות של פלסטיק ממוחזר באיכות הנדרשת לאריזת מזון, ומקצה יותר מ- 1.5 מיליארד דולר לתשלום נוסף שיידרש עבור החומרים האלה מעתה ועד 2025. במקביל, תפעל החברה לייעול תהליכי התפעול שלה, על מנת לקזז את ההוצאה הנוספת ולשמור על רמות הרווח שלה ללא שינוי.

 

נוסף על מאמץ המחקר והפיתוח אותו החברה מנהלת במסגרת מכון נסטלה לפתרונות אריזה, תשיק החברה קרן השקעות בהיקף של 250 מיליון דולר בתחומי אריזות ממוחזרות, אשר תשקיע בחברות הזנק המתמקדות בתחומים האלה.

 

חטיף מילקיבר נסטלה חטיף מילקיבר נסטלה

 

שתי היוזמות החדשות האלה נוספות על מאמציה העיקריים המתמשכים של נסטלה במחקר, המיקור והייצור, המיועדים להפוך את אריזותיה לכאלה הניתנות למחזור או לשימוש חוזר ותורמות למטרתה להשיג אפס פליטות גזי חממה נטו עד שנת 2050.

 

"פלסטיק – מכל סוג שהוא – אינו אמור לסיים את חייו במזבלה או כפסולת", אמר מארק שניידר, מנכ"ל נסטלה. "הפיכת פלסטיק ממוחזר לחומר בטוח לשימוש באריזת מזון מהווה אתגר עצום לתעשייה שלנו. זו הסיבה שבגללה נוסף על מזעור השימוש בפלסטיק ואיסוף הפסולת, אנו רוצים ליצור לולאה סגורה ולהפוך יותר פלסטיק לחומר ניתן למחזור אינסופי. אנו נוקטים בצעדים נועזים על מנת ליצור שוק רחב יותר של פלסטיק ממוחזר בדרגת איכות המתאימה לאריזת מזון, ולהגביר את החדשנות בענף האריזה. אנו מקדמים בברכה אחרים המבקשים להצטרף אלינו למסע זה".

 

אסם נסטלה מצטרפת

 

לדברי מנכ"ל אסם נסטלה, אבי בן אסאייג: "אסם פועלת גם היא ברוח החזון של נסטלה העולמית והציבה לעצמה יעדים שאפתניים לשמירה על הסביבה וצמצום ההשפעה הסביבתית. התחייבנו להוביל מהלך במסגרתו אסם נסטלה תשתמש רק באריזות הניתנות למיחזור או לשימוש חוזר. החל בשנת 2020 67% מאריזות החברה יהיו ניתנות למיחזור מלא וב-2025 יהיו כל אריזותיה עשויות מחומרים הניתנים למיחזור.

 

"כמו כן, עד יוני 2020 תפסיק אסם את השימוש במוצרים חד פעמיים בכל מתקני החברה ותייצר אפס פסולת להטמנה בכל אתריה השונים." בן אסאייג הוסיף כי "במסגרת המאמצים לאיתור והשקעה בטכנולוגיות אריזה חדשניות, אסם ונסטלה יסקרו את הטכנולוגיות המעניינות המפותחות בישראל הן על ידי חברות הזנק והן על ידי גופי מחקר אחרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x