$
פרסום ושיווק

טיב טעם: התקבל היתר מעיריית ת"א לפתיחת 12 סניפים בשבת - חוץ מרמת החייל

הרשת הגישה עתירה מינהלית בנוגע לסניף ברמת החייל שטרם קיבל היתר - שכן לטענתה המשמעות היא פגיעה מהותית מ-2020 בהכנסות כיוון שזהו סניף שמכירותיו גבוהות בסופ"ש; ביהמ"ש הורה לעירייה לעשות שימוש בסמכותה ולבחון אם התרחש "שינוי הנוגע לעניין"

נורית קדוש 16:3307.01.20

רשת טיב טעם קיבלה היום (ג') היתר מעיריית ת"א לפתיחת 12 סניפי הרשת הפועלים בעיר בשבת, אולם לסניף רמת החייל לגביו הגישה עתירה מינהלית, לא קיבלה עדיין היתר.

 

 

תוקפם של ההיתרים שניתנו הינו לשנתיים. כזכור, באוגוסט ניתן פסק דין של ביהמ"ש המחוזי בתל אביב-יפו בשבתו כבית המשפט לעניינים מינהליים, לפיו נדחתה מרבית עתירתה של טיב טעם נגד התנאים של עיריית ת"א לפתיחה בשבת, שקבעה כי תערוך הגרלה שתקבע אילו עסקים יוכלו לפעול בעיר במועד זה.

סניף טיב טעם בת"א סניף טיב טעם בת"א

 

לפי החברה, המשמעות של סגירת הסניף המדובר ב-2020 הינה פגיעה מהותית בהכנסות טיב טעם, כיוון שמדובר בסניף גדול שמכירותיו בסופי שבוע גבוהות. להערכת החברה דחיית העתירה עלולה להשפיע על החברה באופן לא מהותי בשנת 2019.

 

עם זאת, בית המשפט הורה לעירייה לעשות שימוש בסמכותה ולבחון אם התרחש "שינוי הנוגע לעניין" חוק העזר העירוני שנחקק ב-1990, באופן המצדיק כי תוגש הצעה למועצת העיר לעדכון המכסות של הסניפים שניתן לפתוח בשבת.

 

זאת, מבלי לעכב את פרסום ומימוש הוראות הנוהל וחוק העזר ומבלי לכבול את שיקול הדעת של העירייה ביחס לתוצאות בחינה זו.

  

סגירת הסניף המרכזי בשבת, צפויה על רקע הוראת בג"ץ לעיריית תל אביב לאכוף את חוק העזר או לשנותו. כתוצאה מכך אכפה העירייה את החוק וערכה הגרלה שבה נקבעו אילו 164 חנויות יפתחו בשבת, במקום 280 הפועלות היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x