$
פרסום ושיווק

לאחר ההדחה מטיב טעם: עדי כהן חוזר לתחום המזון

שנה לאחר שנאלץ לעזוב את טיב טעם בעקבות סכסוך משפחתי, המנכ"ל לשעבר עדי כהן ינהל את מפעל הסלטים שנרכש ממעדני מיקי על ידי איש עסקים מחברון. ככל הנראה, יקבל כהן גם חלק מהמניות ויהפוך לשותפו של איש העסקים הפלסטיני

נווית זומר 19:5702.01.20

עדי כהן, מנכ"ל טיב טעם וחתנו לשעבר של חגי שלום, חוזר לתחום המזון לאחר היעדרות של שנה: ל"כלכליסט" נודע כי כהן יפעיל את מפעל הסלטים לשעבר מעדני מיקי בראשון לציון שנרכש על ידי איש עסקים מחברון. במסגרת העסקתו, צפוי כהן לקבל ככל הנראה גם חלק ממניות המפעל שצפוי לשווק סלטים תחת שם אחר. 

במסגרת כינוס הנכסים של מעדני מיקי רכשה חברת "ג'י. ג'י. אי. זי טריידינג" - הנמצאת בבעלותו של איש העסקים מחברון - את הציוד הנמצא במפעל, וכן את הזכות להמשיך לשכור את שטח המפעל.  במקביל רכשה חברה אחרת, סלטי שמיר, את המותג הוותיק מעדני מיקי ואת מפעל הדגים שניהלה החברה תמורת 6 מיליון שקל.

 

מנכ"ל טיב טעם לשעבר עדי כהן עם חמו לשעבר חגי שלום, בעל השליטה בטיב טעם מנכ"ל טיב טעם לשעבר עדי כהן עם חמו לשעבר חגי שלום, בעל השליטה בטיב טעם צילום: אסף לב

 

בקשתה של החברה שבבעלות איש העסקים הפלסטיני לרכוש את הציוד במפעל (לרבות המכונות, הריהוט והרכוש הקבוע בו) ולשכור את המקום נחשפה בבקשה שהגישו כונסי הנכסים הזמניים של מעדני מיקי - עורכי הדין ארז חבר (עמית פולק מטלון) יניב אזרן (ב. לוינבוק) ואלון קזיוף (משרד קזיוף) לבית המשפט המחוזי בתל אביב. כונסי הנכסים ביקשו למכור את הציוד ולהשכיר את המקום ל"ג'י.ג'י.אי.זי טריידינג" תמורת 2.3 מיליון שקל.

 

כזכור, עדי כהן שכיהן כמנכ"ל טיב טעם, אולץ לעזוב את התפקיד בינואר אשתקד בעקבות סכסוך משפחתי. מינויו למנכ"ל המפעל החדש מותנה בכך שבית המשפט יאשר את ההצעה.

 

במסגרת הצעתה, מתחייבת הרוכשת להעסיק 23 עובדים לשעבר של מעדני מיקי למשך 12 חודשים לפחות. ההצעה גברה על הצעותיהן של חברת קפואזן ועל הצעתו של מיכאל לובושיץ, מנכ"ל חברת ויליפוד שבשליטת האחים צבי ויוסי ויליגר.

 

 בקשת הכונסים לאישור המכירה הוגשה ללא התנגדות של הנושים המובטחים של מעדני מיקי - בנק הפועלים, בנק לאומי ובנק אגוד - ובהסכמת החברה והממונה על הליכי חדלות פירעון.

 

הכונסים ציינו בבקשה, כי מכירה זו משלימה את מכירת מותג החברה ומפעל הדגים לחברת סלטי שמיר, כך ששתי העסקאות יגרמו לכך שכלל הפעילות ורכוש החברה ימומשו, למעט נכסים בהיקף זניח. עוד צוין בבקשה, כי במהלך תקופת הכינוס בוצעו על ידי הכונסים מכירות בהיקף של 12.5 מיליון שקל.

x