$
פרסום ושיווק

משבר החמאה המתמשך מביא לעליית מחירים ברשת בוטיק סנטרל

הרשת שלה 16 סניפים, הודיעה ללקוחות כי היא נאלצת לייקר את המאפים, הכריכים והעוגות בכ- 5%-10%

אורנה יפת 18:0802.01.20

רשתות בתי הקפה נאחזות במשבר החמאה המתמשך ומעלות מחירים. רשת בתי הקפה בוטיק סנטרל, שלה 16 סניפים, העלתה החל מאתמול (ד') את מחירי המאפים, העוגות והכריכים.

 

 

 

הרשת תלתה שלטים בסניפים המבשרים ללקוחותיה כי "בעקבות משבר החמאה המתמשך הגורם להתייקרויות חוזרות ונשנות במחירי החמאה יעודכנו בבוטיק מחירי המאפים, הכריכים והעוגות".

 

עופר גל הבעלים של בוטיק סנטרל עופר גל הבעלים של בוטיק סנטרל צילום: עמית שעל

 

המחיר החדש של קפה ומאפה יעמוד על 20 שקלים, במקום 18 שקלים עד היום, וקפה וכריך יימכרו ב-25 שקלים (במקום 23 שקלים). כמו כן ציינה הרשת במודעה כי עבור תוספת לקפה גדול תגבה 4 שקלים.

 

המחסור בחמאה בישראל נמשך כבר למעלה משנה. ברשתות השיווק מורגש המחסור בחמאה על המדפים שהחריף כאשר מחלבת טרה הפסיקה את ייצור החמאה הביתית ומייצרת לשוק המוסדי בלבד ותנובה הקטינה את אספקת החמאה לקמעונאים.

 

בעקבות המשבר המתמשך המליץ שר הכלכלה אלי כהן לבטל את המכסות והמכס על יבוא חמאה למשך חצי שנה, הצעה שאף זכתה לתמיכתו של שר החקלאות אורי אריאל. בנובמבר האחרון חתם שר האוצר משה כחלון על צו להרחבת המכסים לייבוא חמאה מחו"ל לשנים 2019 ו- 2020. על פי הצו מכסת החמאה הביתית הוגדלה ב- 300 טונות ל-2,750 טון ומכסת הייבוא לחמאה תעשייתית הוגדלה ב- 800 טון ל-3,500 טונות פטור ממכס.

 

מבוטיק סנטרל נמסר בתגובה, "המחסור הגדול בחמאה בשנת 2019, לצד ההודעה של תנובה כי היא מקטינה את ייצור החמאה בעוד יותר מ-30% בשנת 2020 כשברקע גם עלייה משמעותית במחירי ייבוא החמאה אילצו אותנו להעלאת מחיר מאפי בוקר והשמרים בכ-5%-10%".

x