$
פרסום ושיווק

נחשף בכלכליסט

יוחננוף מאשרת: תרכוש 3 חנויות של נחום ביתן תמורת 40 מיליון שקל

בכוונת הרשת לממן את התשלום ממקורותיה העצמיים ולהוסיף כ-40 מיליון שקל על שיפוץ וביצוע עבודות ההתאמה בסניפים. שלושת הסניפים ממוקמים בהרצליה, רעננה ובמתחם האיירפורט סיטי

נורית קדוש 11:1525.12.19
יוחננוף מאשרת חשיפת כלכליסט - חתמה על הסכם לרכישת 3 חנויות מנחום ביתן בתמורה ל-40 מיליון שקל. במסגרת העסקה תרכוש הרשת שבשליטת איתן יוחננוף את הפעילות העסקית של שלושה סניפי סופרמרקט, הממוקמים בהרצליה, רעננה ובמתחם האיירפורט סיטי, המשתרעים על שטח כולל של כ-5,600 מ"ר.

היקף המכירות הכולל ב-3 הסניפים ב-12 החודשים האחרונים עמד על כ-140 מיליון שקל, שיגרעו ממכירות קבוצת ביתן.

 

 

 

בכוונת יוחננוף לממן את התשלום ממקורותיה העצמיים של הרשת ולהוסיף כ-40 מיליון שקל על שיפוץ וביצוע עבודות ההתאמה בסניפים.

 

איתן יוחננוף ונחום ביתן איתן יוחננוף ונחום ביתן צילום: עמית שעל, רמי זרנגר

 

10 מיליון שקל ישולמו לביתן באופן מיידי, ויתרת התמורה תשולם במועד השלמת העסקה שנקבע עד ליום 31 במרץ 2020, בכפוף להתקיימות כל התנאים המתלים עד לאותו מועד. השלמת העסקה כפופה לקבלת הסכמת הממונה על התחרות לעסקה, התקשרות בהסכמי שכירות חדשים או הסכמי הסבה להסכמי השכירות הקיימים עם בעלי המקרקעין בכל אחד מהסניפים ואישור הבנקים המממנים של ביתן על הסרת השעבודים לטובתם על הסניפים הנרכשים או על החרגת הסניפים הנרכשים מתחולת השעבודים.

 

אתמול דיווחה פרשמרקט כי ההסכם שחתמה עם ביתן לפני 3 חודשים לרכישת 7 חנויות בתמורה ל-110 מיליון שקל, לא יצא לפועל. פרשמרקט יקנו רק 3 חנויות תמורת 40 מיליון שקל. אחת החנויות של יינות ביתן בחולון הועברה לידי הרשת שבשליטת האחים יוסי ושלומי אמיר ו-2 חנויות נוספות של מגה בשכונת בבלי בתל אביב ובמרום נווה ברמת גן, יועברו בשבוע הבא, בכפוף לקיומם של תנאים מתלים הנוגעים להסכמת בעלי הנכסים להעברת חוזי השכירות. בעקבות ביטול התכנית המקורית, החזיר ביתן לפרשמרקט את הערבות הבנקאית בגובה 20 מיליון שקל שנתנו לו עם חתימת ההסכם.

 

במקביל, מנהל ביתן מו״מ עם אבי יוחנן מרשת זול ובגדול למכירת 14 חנויות הפורמט החרדי ״שוק מהדרין״.

 

בתחילת החודש השלימה רשת ויקטורי שבשליטת וניהול אייל רביד רכישת ארבע חנויות יינות ביתן ומגה והאריכה ב-90 יום את השלמת רכישתו של סניף נוסף - חמישי. העסקה כולה בוצעה תמורת 63 מיליון שקל. הערכות הן כי בהמשך תרכוש החברה מקבץ חנויות נוסף מביתן, המצוי במחנק אשראי ומממש נכסים.

x