$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

ביתן ממשיך לממש נכסים: מכר ליוחננוף 3 סניפים ב-40 מיליון שקל

שעות ספורות לאחר שבוטל ההסכם למכירת שבע חנויות לפרשמרקט, מכר נחום ביתן שלושה מסניפי הרשת לאיתן יוחננוף. הנכסים המדוברים ממוקמים ברעננה, הרצליה פיתוח ואיירפורט סיטי, ומכירותיהם השנתיות מסתכמות על פי הערכות ב-110 מיליון שקל

נורית קדוש 21:3524.12.19

שעות ספורות לאחר שבוטל ההסכם למכירת שבע חנויות לפרשמרקט, נחום ביתן חתם על הסכם למכירת חנויות אחרות: לכלכליסט נודע כי בתום מו"מ ממושך, קנה הערב (ג') איתן יוחננוף, בעל השליטה ברשת יוחננוף, שלושה מסניפי יינות ביתן בתמורה ל-40 מיליון שקל.

 

הנכסים המדוברים ממוקמים ברעננה, הרצליה פיתוח ואיירפורט סיטי, ומכירותיהם השנתיות מסתכמות על פי הערכות ב-110 מיליון שקל. מדובר בעסקה ראשונה שמוביל יוחננוף מאז הונפקה הרשת בחודש שעבר, לפי שווי של 1.85 מיליארד שקל.

 

נחום ביתן ואיתן יוחננוף נחום ביתן ואיתן יוחננוף צילום: עמית שעל, אוראל כהן

 

יוחננוף בחר סניפים שמכירותיהם תחת ביתן נפגעו בשיעור החד ביותר, כך שפוטנציאל ההשבחה שלהם גבוה במיוחד. מבחינת ביתן, השלמת העסקה, ככל שתתקיים, תשחרר אותו מנטל כבד, כיוון שמדובר בסניפים הפסדיים עם שכר דירה גבוה.

 

מוקדם יותר היום, דיווחה פרשמרקט כי ההסכם שחתמה עם ביתן לפני שלושה חודשים, לרכישת 7 חנויות בתמורה ל-110 מיליון שקל, לא יצא לפועל, וכי הרשת תקנה רק שלוש חנויות תמורת 40 מיליון שקל. אחת החנויות - יינות ביתן בחולון - הועברה לידי הרשת שבשליטת האחים יוסי ושלומי אמיר, ושתי חנויות נוספות של מגה בשכונת בבלי בתל אביב ובמרום נווה ברמת גן יועברו בשבוע הבא, בכפוף לקיומם של תנאים מתלים הנוגעים להסכמת בעלי הנכסים להעברת חוזי השכירות. בעקבות ביטול התוכנית המקורית, החזיר ביתן לפרשמרקט את הערבות הבנקאית בגובה 20 מיליון שקל שנתנו לו עם חתימת ההסכם.

 

במקביל מנהל ביתן מו"מ עם אבי יוחנן מרשת זול ובגדול, למכירת 14 חנויות הפורמט החרדי "שוק מהדרין". אם תושלם העסקה, את חמש החנויות שיוותרו בפורמט, צפוי ביתן להסב בעתיד ליינות ביתן.

 

בתחילת החודש השלימה רשת ויקטורי שבשליטת וניהול אייל רביד רכישת ארבע חנויות יינות ביתן ומגה, והאריכה ב-90 יום את השלמת רכישתו של סניף נוסף - חמישי. העסקה כולה בוצעה תמורת 63 מיליון שקל. הערכות הן כי בהמשך תרכוש החברה מקבץ חנויות נוסף מביתן, המצוי במחנק אשראי ומממש נכסים. לטובת מימון העסקה, ויקטורי הנפיקה אג"ח וגייסה 100 מיליון שקל, במכרז בו נרשמו ביקושים בהיקף 275 מיליון שקל.

x