$
פרסום ושיווק

פרשמרקט תקנה רק שלוש חנויות של יינות ביתן במקום שבע

הרשת עושה סיבוב פרסה שלושה חודשים לאחר שחתמה על הסכם לרכישת שבעה סניפים של מגה מנחום ביתן תמורת 110 מיליון שקל; הסיבה: קשיים שהערימו בעלי נכסים שבהם פועלים סניפי מגה על המהלך

נורית קדוש 09:3924.12.19

3 חודשים לאחר שחתמו על הסכם לרכישת 7 חנויות מגה מידי נחום ביתן בתמורה ל- 110 מיליון שקל, בהתכווץ ההסכם שנחתם בין הצדדים ל-3 חנויות בלבד בתמורה ל-40 מיליון שקל.  

 

חנות אחת מתוך ה-3 הועברה לפרשמרקט ולגבי שתי החנויות הנוספות, עדיין קיימים תנאים מתלים הקשורים להסכמות של בעלי הנכסים לאפשר לנחום ביתן להעביר את החוזים לפרשמרקט.

 

כזכור, בספטמבר האחרון, דיווחה פרשמרקט על הסכם לרכישת 7 סניפים של יינות ביתן ומגה תמורת 110 מיליון שקל.

 

מימין: יוסי אמיר שלומי אמיר הבעלים של פרשמרקט ונחום ביתן הבעלים של יינות ביתן מימין: יוסי אמיר שלומי אמיר הבעלים של פרשמרקט ונחום ביתן הבעלים של יינות ביתן צילומים: מורג ביטן, עמית שעל

 

 

בין הסניפים מגה בדיזינגוף סנטר, מגה במרכז המסחרי מיקאדו בתל ברוך צפון, וסניפים נוספים במגדלי תל אביב, בשכונת בבלי, בכורזין בגבעתיים וברחוב רבין בחולון. מדובר בתערובת של סניפי יינות ביתן ומגה בעיר. אלא שבעקבות התנגדות של מוטי בן משה מרבוע כחול נדלן להעברת חוזי השכירות של מגה בנכסים שבבעלותו וכן בעקבות דרישה של אמות לקבל פיצוי על העברת החוזה בנכס שבשכונת בבלי בתל אביב, העסקה נתקעה.

 

בנוסף, גילו האחים שלומי ויוסי אמיר, בעלי השליטה בפרשמרקט, כי מחצית מכירות סניף כורזין בגבעתיים משוייכות לאון ליין של ביתן וישארו בידיו אחרי המכירה. בעקבות כך, הוארך המועד האחרון להשלמת העסקה לחודש פברואר.

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: אוראל כהן

 

למרות שאינו חברה ציבורית המחוייבת בדיווח וככל הנראה בכדי להרגיע את הלחצים מצד המערכת הבנקאית, הודיע בשבוע שעבר ביתן כי העביר את סניף יינות ביתן בחולון לידי פרשמרקט ויעביר את שאר הסניפים בהמשך. הבוקר, דיווחה פרשמרקט כי חתמה עם ביתן על הסכם חלופי במסגרתו תרכוש 3 חנויות בשלבים.

 

בשלב זה העבירה פרשמרקט לביתן תשלום על סניף אחד ומקדמה בסך 4 מיליון שקל על 2 החנויות הנוספות. את היתרה תעביר אם יתקיימו התנאים המתלים להשלמת ההסכם על 2 החנויות הנוספות. במקביל, קיבלה פרשמרקט חזרה את הערבות הבנקאית בסך 20 מיליון שקל שהפקידה בנאמנות בידי ביתן.

 

2 החנויות הנוספות, שצפויות לעבור לידי פרשמרקט ביום ראשון הקרוב, בכפוף להשלמת התנאים המתלים להסכם הן מגה מרום נוה ברמת גן ומגה בשכונת בבלי בתל אביב.

x