שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

צעצוע של מיזוג: רשת עידן 2000 בדרך לרכוש את כפר השעשועים

עידן 2000 שבבעלות ציון חזן ושי סבג מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת רשת כפר השעשועים שלה 51 סניפים המופעלים על ידי זכיינים. על פי הערכות, הרשת שהוקמה על ידי אבי כץ ורונן לוי בתחילת שנות התשעים ועברה תהפוכות רבות תימכר לפי שווי זניח של 4-5 מיליון שקל

אורנה יפת 18:0214.12.19

רשת עידן 2000 בבעלות ציון חזן ושי סבג מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת רשת כפר השעשועים, כך נודע ל"כלכליסט". ההסכם בין הצדדים טרם נחתם וצפוי להסגר בקרוב, כאשר עידן 2000 עתידה לרכוש את כלל 51 סניפי כפר השעשועים.  

 

שנה לאחר שעברה ידיים בפעם השישית, יובל עיני וחנן אסיאג, בעלי כפר השעשועים, ימכרו אותה לעידן 2000. על פי ההערכות המשא ומתן על פי שווי של 4-5 מיליון שקל לכפר השעשועים. אסיאג הוא מבעלי אורתם מליבו ועיני הוא הבעלים של חברות מענף הבניה.

שי סבג וציון חזן, בעלי עידן 2000 שי סבג וציון חזן, בעלי עידן 2000 צילום: ישראל יוסף

 

 

רשת כפר השעשועים מתנדנת כבר כמה שנים ומחליפה ידיים באופן תכוף לאחר שהבעלים שרכשו אותה בשנים האחרונות לא הצליחו לנהל את הרשת שמופעלת באמצעות זכיינים. בחלק מהשנים הייתה הרשת בבעלות של שותפים שהיו ביניהם חילוקי דעות על דרך הניהול של הרשת ועל ההשקעות הדרושות לצורך הפעלתה ופיתוחה.

 

בינואר 2019 רכשו את כפר השעשועים יובל עיני וחנן אסיאג בהתמחרות שהתקיימה בינם לבין קבוצה נוספת שהחזיקה בבעלות על הרשת וכללה את בעלי קבוצת הפועל תל אביב האחים איציק ושרון ניסנוב, זאב גרינברג ומאיר תושב.

 

ההתמחרות נעשתה לפי שווי של כ-6 מיליון שקל. קודם לכן, ביוני 2017 נרכשה הרשת על ידי אסיאג ועיני בתמורה ל-6.5 מיליון שקל. בסמוך לרכישה הם הכניסו את בעלי הפועל תל אביב כשותפים בחברה שמנתה אז 57 סניפים. לאחר הרכישה הושקעו ברשת כמיליון שקל נוספים כהלוואת בעלים, אך הרשת לא הגדילה את מספר הסניפים, והצטמצמה ל-53 סניפים. מאז נסגרו עוד שני סניפים. השותפות דאז לא הצליחה והצדדים החליטו להיפרד על רקע אי הבנות והסתכלות אסטרטגית שונה.

 

כפר השעשועים נוסדה על ידי רונן לוי ואבי כץ בשנת 1992. ב-2005 קבוצת אלון רכשה מחצית ממניות כפר השעשועים מידי המייסדים ובהדרגה רכשה אחוזים נוספים מהרשת. ב-2010 לוי וכץ מימשו אופציה שהייתה להם למכור לקבוצת אלון את יתרת מניותיהם (15%) ברשת ויצאו מהחברה.

 

 בשנת 2013, דודי ויסמן, שהיה בעבר בעלים של קבוצת אלון ורצה להיפטר מהרשת, העביר בחזרה ללוי 65% מהמניות ובשנת 2015 רכש לוי את מלוא המניות מקבוצת אלון והפך לבעלים היחיד של הרשת. בין לבין, בשנת 2014 נכנס רני צים לשותפות בחברת ריטייל 3000 של רונן לוי ורכש 50% מהחברה שהפעילה את כפר השעשועים ואופיס דיפו. גם השותפות הזו על כפר השעשועים פורקה לאחר זמן קצר, וצים נשאר עם רשת אופיס דיפו, ורונן לוי עם כפר השעשועים, עד שהרשת נכנסה לכינוס נכסים.

 

לפני שנכנסה לכינוס עמדה הרשת להימכר בתמורה ל-10 מיליון שקל לקבוצת ספקים בראשות המנכ"ל דאז, גל אלון. העסקה לא אושרה והרשת נכנסה להליך כינוס, בסופו עברה לידי אסיאג ועיני.

x