$
פרסום ושיווק

נחשף בכלכליסט

יוחננוף מאשרת: במגעים לרכישת 6 סניפים של יינות ביתן

בדיווח למשקיעים מסרה הרשת כי מתנהלים "הליכים מקדמיים לבחינת רכישת פעילות עסקית של מספר סניפי סופרמרקט הנמצאים בבעלות קבוצת יינות ביתן"; נחום ביתן מנהל במקביל מו"מ מתקדם למכירת 17 חנויות "שוק מהדרין", הפונות למגזר החרדי, לאבי יוחנן מרשת "זול ובגדול"

נורית קדוש 13:3709.12.19

רשת יוחננוף מאשרת את חשיפת כלכליסט, לפיה הרשת נמצאת במגעים לרכישת שישה סניפים של יינות ביתן מידי נחום ביתן.

 

בדיווח למשקיעים מסרה החברה הבוקר (ב') כי "החברה מנהלת הליכים מקדמיים לבחינת רכישת פעילות עסקית של מספר סניפי סופרמרקט הנמצאים בבעלות קבוצת יינות ביתן. עד למועד זה טרם החל משא ומתן בקשר עם העסקה כאמור, והחברה החלה בביצוע בדיקות מקדמיות בלבד ביחס לעסקה".

 

 

איתן יוחננוף ונחום ביתן איתן יוחננוף ונחום ביתן צילום: עמית שעל, רמי זרנגר

 

המגעים של ביתן עם יוחננוף מתנהלים במקביל למשא ומתן מתקדם למכירת 17 חנויות "שוק מהדרין", הפונות למגזר החרדי, לאבי יוחנן מרשת "זול ובגדול".

 

כלל העסקאות, בהיקף מוערך של 200 מיליון שקל, נמצאות במשא ומתן על רקע הקושי לממש את ההסכם למכירת שבע חנויות לרשת פרשמרקט, נוכח התנגדות של מוטי בן משה, בעל השליטה ברבוע כחול נדל"ן המשכירה לביתן כ-60 נכסים. לפי ההערכות, התנגדותו של בן משה נובעת מרצונו לרכוש את מגה מידי ביתן, לאחר שנכשל נסיונו לרכוש את מגה מידי נאמני בית המשפט לפני ארבע שנים.

 

מכשול נוסף בעסקת פרשמרקט הוא דרישת חברת אמות לפיצוי על העברת חוזה השכירות בסניף בשכונת בבלי בתל אביב לפרשמקרט; קושי נוסף נעוץ בכך שכמחצית ממכירות סניף כורזין בגבעתיים משוייכות לפלטפורמת האונליין של ביתן, כך שלאחר מכירתה, הפדיון בה צפוי לרדת בשיעור חד.

 

לפי ההערכות, ביתן מנהל מגעים עם קונים פוונציאלים נוספים, במטרה להיחלץ ממחנק האשראי אליו נקלע.

x