$
פרסום ושיווק

נטו וביכורי שדה בסכסוך עסקי על ניהול ביכורי שדה דרום

נטו שלחה מכתב לאחים שבע שמנהלים את החברה ומכהנים בה כמנכ״ל וכסמנכ״ל תפעול, עם טענות להפרת הסכמים ומחלוקות שהביאו את ביכורי השדה למבוי סתום

נורית קדוש 15:2329.10.19

מחלוקת בנוגע לאופן ניהול ביכורי שדה דרום, הוביל לסכסוך בין נטו בראשות דודי עזרא לאחים אילן וששי שבע, המחזיקים בחלקים שווים (50%) בביכורי שדה דרום.

 

בשנת 2002 נכנסה נטו אחזקות לשותפות (50%) גם בתחום התוצרת החקלאית הטרייה, דרך חברת ביכורי השדה שיווק הדרום של האחים אילן וששי שבע (50%).  

 

נטו שלחה מכתב לאחים שבע שמנהלים את החברה ומכהנים בה כמנכ״ל וכסמנכ״ל תפעול, עם טענות להפרת הסכמים ומחלוקות שהביאו את ביכורי השדה למבוי סתום.

 

נטו הודיעה לאחים שבע, כי בטרם תפנה למצוי זכויותיה בערכאות משפטיות היא מבקשת להפנות את המחלוקת לגישור על מנת למנוע פגיעה בפעילותה של ביכורי השדה.

 

 

אילן שבע, מנכ"ל ביכורי שדה אילן שבע, מנכ"ל ביכורי שדה צילום: שוקה כהן

 

דודי עזרא, בעלי נטו דודי עזרא, בעלי נטו צילום: נועם מושקוביץ'

 

 

את המחצית הראשונה של 2019 חתמה נטו אחזקות עם עלייה של 7.9% במכירות שהסתכמו ב-1.3 מיליון שקל ועלייה של 22% ברווח הנקי ל-61 מיליון שקל. במקביל לדוחות חילקה החברה דיבידנד בגובה 130 מיליון שקל.

 

מעבר לפעילויות המרכזיות של נטו מלינדה, החברה התפעולית של חברת האחזקות, פועלת נטו אחזקות בשוק המזון בתחום הירקות והפירות.

 

מכירות ביכורי שדה דרום זינקו במחצית הראשונה השנה ב־45% ל־655.4 מיליון שקל. הזינוק במכירות הושג בין היתר בעקבות חידוש ההסכם המסחרי עם יינות ביתן, בתום סכסוך עסקי מר בין עזרא לביתן לפני שנתיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x