שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

נני סיימן מחפשת קונה לחברת יבוא הגבינות

העסק המשפחתי ליבוא גבינות מאירופה - חברת א. סיימן - מוצע למכירה ב־70 מיליון שקל. המפיצה של סיימן היא נטו, שהיו"ר שלה עדי עזרא התפטר מתפקידו

נורית קדוש 08:3307.10.19

יבואנית הגבינות נני סיימן פועלת למכירת חברת א. סיימן שהקימה לפני 35 שנה, כך נודע ל"כלכליסט". המחיר המבוקש: 70 מיליון שקל.

 

מכירותיה החברה מוערכות ב־80 מיליון שקל בשנה, והרווח הנקי מוערך ב־3 מיליון שקל. סיימן שכרה את שירותיה של חברת הייעוץ הפיננסי וראיית חשבון דלויט, וזו פועלת גם ליצירת רה־ארגון בחברה ובניית תוכנית עבודה לשנים הבאות במטרה לשפר את הרווחיות.

 

בענף מעריכים כי ההחלטה למכור את העסק התקבלה על רקע ההבנה של סיימן ובעלה ארנסט, שהקימו את החברה כשעלו לארץ מצרפת ב־1985, כי לבנותיהן אין עניין להמשיך לנהל את העסק המשפחתי. זאת ועוד, מי שמפיצה עבור סיימן את מוצריה היא חברת נטו, שמתמודדת בשנה החולפת עם אי יציבות על רקע הקושי למצוא קונה לחברה והתפטרותו של עדי עזרא, בעל השליטה בנאמנות, מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון.

נני סיימן נני סיימן צילום: מורג ביטון

 

 

א.סיימן סחר מתמחה ביבוא מותגי מזון גורמה מצרפת וממדינות נוספות באירופה לשוק המקומי. החברה מייבאת גבינות מיוחדות כגון גבינות מותג בורסאן מנורמנדי, חטיפי גבינה "בייבי בל" מהרי היורה בצרפת, גאודה הולנדית, מנצ'יגו ספרדית, גורגונזולה איטלקית ועוד. עוד מייבאת החברה טירמיסו איטלקי, מעדני פרי של מותג סנדלפור הצרפתי, מיונז וחרדל דיז'ון מצרפת, עוגיות מהולנד ובריוש צרפתי. יבוא מוצרי החלב לישראל מהווה אתגר גדול, שכן הם משויכים לקטגוריית המזון הרגיש, המחייב קבלת אישורי יבוא מראש ובדיקות תכופות ויקרות למוצרים.

 

סיימן היא אחת הנשים היחידות העומדות בראש חברת מזון. בשנים האחרונות מתמודדות יבואניות המזון הרגיש, ובהן סיימן, עם הגברת הרגולציה על המזון הרגיש ועם כאוס בשירות המזון של משרד הבריאות בעקבות פרשת השוחד לעובדי המשרד בתחנות ההסגר בנמלי הים. המשמעות של הגברת הרגולציה ודרישות סותרות מצד גורמים שונים בתחנות ההסגר של משרד הבריאות מכבידות על יבואני המזון, אשר משלמים הן על בדיקות יקרות והן על אחסון הסחורה בנמל עד לשחרורה על ידי משרד הבריאות. אותם עיכובים מקצרים את חיי המדף של המוצרים הטריים, ומאלצים את היבואנים לשווקם במחיר נמוך מזה שקבעו להם.

 

מי שעשויה להתעניין ברכישת סיימן היא תנובה, המחפשת הזדמנויות להתרחבות בישראל. רכישת החברה יכולה לאפשר לתנובה להשלים את סל המוצרים ללקוחותיה בתחום החלב וכן להרחיב את פעילותה לקטגוריות מזון נוספות כגון הריבות, הממרחים והעוגיות. גורם רלוונטי נוסף יכול להיות עזרא כהן ממחלבות גד, הפועל בשוק הגבינות, וכן האחים צביקה ויוסי וילגר, הפועלים בתחום יבוא מזון.

 

נני סיימן מסרה: "זה לא על הפרק כרגע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x