שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

לאחר שלא נמצא רוכש: רשת דיסקרט תיסגר בהדרגתיות

עד כה הוגשו לנאמני הרשת 73 תביעות חוב, בהיקף כולל של כ–30 מיליון שקל † 8 חנויות ייסגרו מיידית

נאמני רשת האופנה דיסקרט ביקשו מבית המשפט את אישורו לסגור את פעילות הרשת באופן הדרגתי, לאחר שלא נמצא רוכש. נשיא המחוזי בתל־אביב, השופט איתן אורנשטיין, אישר את בקשתם.

 

 

 

במסגרת הדוח שהוגש לבית המשפט טענו הנאמנים, עוה"ד יואב בן פורת ואלונה בומגרטן, שבמסגרת הקפאת ההליכים בוצעו פעולות התייעלות לצורך הבראת החברה, "ואנו מצויים היום במצב שבו מדובר בחברה מאוזנת עם רשת חנויות מרוויחה, לה קהל לקוחות נאמן. יחד עם זאת, לנאמנים אין אפשרות לרכוש מלאי חדש שיאפשר את המשך הפעלת הרשת, ולכן אין מנוס מסגירה הדרגתית של הפעילות".

 

 

חנות דיסקרט חנות דיסקרט

 

הנאמנים טענו בדוח שהקפאת ההליכים ופעולות ההתייעלות, "היו צריכות להיעשות לפני חודשים רבים במסגרת הליך סדור בפני בית המשפט, ואז ייתכן שניתן היה להשיא את התמורה מנכסי ופעילות החברה, למכור את החברה אגב הסדר נושים ו/או את נכסיה ופעילותה".

 

עוד צוין בדוח שעד לפני מספר ימים התנהל מו"מ עם מציע, אולם לא הוגשה הצעה. לכן, "משלא הוגשה כל הצעה ראויה לרכישת פעילות הרשת, מבקשים הנאמנים את אישור בית המשפט לסגור את יתר סניפי הרשת ולפטר עובדים נוספים".

 

הנאמנים כבר סגרו לאחרונה שבע חנויות בבעלות ועוד שתיים בזכיינות. בשלב זה נותרו לרשת 13 חנויות בבעלות ושש בזכיינות, וכעת ביהמ"ש מתבקש לאשר את המשך הליך סגירת החנויות. בסניפים יוצעו מבצעים עמוקים על הסחורה הנותרת, ו־8 חנויות בבעלות ייסגרו לאחר יום הבחירות. "את יתר החנויות מתכוונים הנאמנים להפעיל למשך תקופה קצרה נוספת עד לסגירה מלאה", נכתב.

 

לפי הדיווח לביהמ"ש, ב־5 בספטמבר שולם לעובדי החברה שכר חודש אוגוסט, שהסתכם בכ־436 אלף שקל. נוכח סגירת החנויות ופיטורי עובדים נותרו בחברה נכון לעכשיו 36 עובדים בלבד - לעומת כ־200 עובדים בשיא.

 

בבקשת ההקפאה לדיסקרט היו טענות קשות נגד חברת כאל, בהן שהיא סירבה להעביר כמיליון שקל עקב חשש לאי־מילוי התחייבויותיה העתידיות של הרשת כלפיה. דיסקרט טענה שכתוצאה מעיכוב הכספים, נוצרה מצוקה תזרימית אקוטית שהתחילה כדור שלג, שבסופו הוגשה בקשת ההקפאה. בדוח מעדכנים הנאמנים שלאחר מספר פניות לכאל התקבלה תשובה, ובה פורטו טענותיה כלפי דיסקרט. "מכיוון שתשובת כאל לא הניחה את דעת הנאמנים, בכוונתם להמשיך ולברר את הטענות עד תום", נכתב.

 

עד כה הוגשו לנאמנים 73 תביעות חוב בסך כולל העולה על 30 מיליון שקל, אולם לא כל הנושים הגישו תביעות חוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x