$
פרסום ושיווק

נחשף בכלכליסט

ביתן נאלץ להתחייב לעובדי מגה שלא יפטרם

נחום ביתן נפגש היום עם נציגי הוועד וההסתדרות. לפי ההסכם בין הצדדים, התחייב ביתן כי לא ימכור יותר מ-10 סניפים, וכי 200-300 העובדים של הסניפים שיימכרו, ייקלטו במלואם בשאר סניפי הרשת

נורית קדוש 17:5704.09.19

חשיפת כלכליסט הבוקר כי ועד עובדי מגה לא יאפשר לנחום ביתן למכור סניפים של מגה בעיר, אילצה את הבעלים נחום ביתן להעניק התחייבויות לעובדים.

 

בפגישה שהתקיימה היום במשרדי החברה בהשתתפות יו"ר ועד העובדים, אייל אלי, ראובן פרי מההסתדרות, וירון זליכה המייצג את הוועד, התחייב ביתן כי יעסיק את כל עובדי הסניפים שימכור, גם במהלך התקופה שיושאלו לקונה.

 

על פי ההסכם בין הצדדים, התחייב ביתן כי לא ימכור יותר מ-10 סניפים, וכי 200-300 העובדים של הסניפים שיימכרו, ייקלטו במלואם בשאר סניפי הרשת.

 

ביתן התחייב עוד כי גם במהלך תקופה של 3 חודשים בהם יושאלו עובדי הסניפים שיימכרו לקונה, הוא ישלם את שכרם. מדובר גם בעובדים קבועים וגם בעובדים זמניים.

 

נחום ביתן נחום ביתן

 

ביתן טען בישיבה כי הוא בוחן הצעות שונות למכירת סניפי מגה, וכי לאחר מכירתם ייצא ממחנק האשראי. עוד אמר כי החברה כבר חתמה על הסכמםי לפתיחת 5 סניפים חדשים בשנתיים הקרובות, תחת מגה.

 

כפי שנחשף הבוקר, מחנק האשראי של ביתן, אילץ אותו לבחון מכירת סניפי מגה בעיר. מדובר בסניפים במיקומים טובים במיוחד, ולכן יוכל למכור כ-10 סניפים כדי להשיג את 150 מיליון השקלים שחסרים לו. התנגדות הוועד למכירת הסניפים של מגה בעיר, הותירה את ביתן עם האפשרות למכור סניפי יינות ביתן בלבד לוויקטורי, שהציעה לו כ- 60 מיליו שקל בלבד עבורם.

 

ההסכם שנחתם היום, יוכל לאפשר לביתן לקדם את השיחות שהחל עם גורמים שונים בשוק, ובהם פרש מרקט, ולקדמם למו"מ על המכירה.

 

ביתן רכש לפני שלוש שנים את מגה, שהגיעה להקפאת הליכים, תמורת 495 מיליון שקל. עם רכישת מגה, בת 120 הסניפים, הפכה יינות ביתן לרשת המזון השנייה בגודלה, אחרי שופרסל. במסגרת יינות ביתן פועלות שלוש רשתות: יינות ביתן, מגה בעיר ושוק מהדרין החרדית, המעסיקות ביחד כעשרת אלפים עובדים. עד 2019 שילם ביתן לנאמנים כ־350 מיליון שקל, כשליש מתוכם הביא מהבית בעקבות מכירת נכסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x