$
פרסום ושיווק

אחרי 82 שנה: זוגלובק מעבירה את פעילות הייצור של המפעל בנהריה לשלומי

יצרנית הבשר מתייעלת ומאחדת פעילות של שני מפעלים. המפעל בשדרות הגעתון בנהריה האחראי לכ-50% מפעילותה יועתק לשלומי. הקרקע בנהריה המיועדת למגורים תוצא למכרז. אלי זוגלובק: "מתכננים להעסיק את כל העובדים במפעל החדש"

נורית קדוש 15:4304.09.19

זוגלובק במהלך התייעלות: חברת המזון המתמחה בבשר מאחדת פעילות ייצור של שני מפעלים.

 

החברה תעתיק את פעילות הייצור של מפעלה בנהריה, הפועל מאז 1937, למפעל בשלומי. המפעל בנהריה בנוי על קרקע של 11 דונם וממוקם בשדרות הגעתון בעיר. השטח שעליו ממוקם המפעל מיועד למגורים, והוא יוצא על ידי החברה למכרז.

 

המפעל בנהריה אחראי ל- 50% מפעילות החברה המייצרת בו המבורגרים, נקניקים ונקניקיות, וכן את המוצרים שלה מן הצומח. במקום נמצאים גם משרדי ההנהלה ומטה זוגלובק.

 

 

 

העתקת הפעילות לשלומי בהשקעה של 60 מיליון שקל תתבצע תוך הוספת ציוד שיאפשר את הרחבת מגוון המוצרים. המפעל בשלומי יעסיק מאות עובדים מהיישוב הנמצא על גבול הצפון.

 

אלי זוגלובק, בעל השליטה בזוגלובק אלי זוגלובק, בעל השליטה בזוגלובק צילום: אלעד גרשגורן

 

 

בשנים האחרונות התמודדה זוגלובק עם קשיים, בין היתר בעקבות אזהרת ארגון הבריאות העולמי בסוף 2015, כי צריכת בשר מעובד עלולה לגרום לסרטן. בעקבות כך, פרסם משרד הבריאות בישראל המלצה לצמצם את הצריכה של מוצרי בשר מעובד ומכירות זוגלובק, כמו חברות בשר נוספות צנחו.

 

מאז, רשמה חברה התאוששות ואף ניסתה לחדור לשוק הטבעוני עם מוצרים ללא רכיבים מהחי. למרות זאת, על פי נתוני סטורנקסט, את 7 החודשים הראשונים של השנה חתמה החברה עם ירידה של 1.5% במכירות, ומכירותיה בשוק הקמעונאי מוערכות בכ-470 מיליון שקל.

 

לדברי אלי זוגלובק, "הרחבת המפעל בשלומי מהווה הזדמנות פז עבור החברה להטמיע טכנולוגיות ייצור חדישות לצד סביבת עבודה מודרנית. המרחק מנהריה לשלומי הוא כ-10 ק"מ בלבד והחברה מתכננת להמשיך ולהעסיק את כל עובדיה במפעל החדיש".

 

לאחר העברת המפעל מנהריה לשלומי, הקרקע בנהריה בשטח של כ-11 דונם, שנמצאת בשדרות הגעתון במקום המרכזי בעיר, תצא למכרז. זוגלובק הוסיף כי עקב העברת המפעל עלולים להיווצר חוסרים זמניים בחלק מהמוצרים בשבועיים הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x