שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

ישראל טויטו ימונה למנכ"ל חדשות 13

טויטו שימש כמנכ"ל זמני בשלושה חודשים האחרונים, לאחר פיטוריו המתוקשרים של גולן יוכפז בחודש מאי; המינוי עדיין דורש את אישור הרשות השנייה

אביאור אבו 17:2813.08.19

חברת החדשות של רשת 13 הודיעה היום (ג') כי ישראל טויטו ימונה למנכ"ל החדש של החברה, לתקופה של כ-5 שנים. טויטו שימש כמנכ"ל זמני בשלושת החודשים האחרונים, לאחר פיטוריו המתוקשרים של גולן יוכפז בחודש מאי. מינויו דורש כעת את אישור הרשות השנייה.

 

 

בעבר, שימש טויטו כעורך המהדורה המרכזית של ערוץ 10, ולפני כן כעורך המגזין עם אושרת קוטלר. ב-2015 עזב את החדשות ועבר לשמש כסמנכ"ל אסטרטגיה בקבוצת אלדד פרי. עם מיזוג הערוצים עשר ורשת, חזר לתחום ושימש כסמנכ"ל התוכן של רשת 13.

 

ישראל טויטו מנכ"ל חדשות 13 ישראל טויטו מנכ"ל חדשות 13 צילום: אלדד רפאלי

 

מינויו של טויטו לתפקיד אושר על ידי כלל נציגי הדירקטוריון, המורכב משישה נציגים של בעלי המניות וארבעה נציגי ציבור. בפועל, יש שתי נציגות ציבור בלבד, כך שכל הצבעה שלהן שווה שני קולות: ד"ר זהר קדמון-סלע – המשמשת כיו"ר חברת החדשות וד"ר אורנה לביא שטיינר. 

 

עם עזיבת המנכ"ל האחרון גולן יוכפז, שכיהן בתפקידו 6 שנים - מתוכן כחמישה חודשים בערוץ הממוזג, קמה ועדת איתור אחר מועמדים ובה נדב טופולסקי - יו"ר הערוץ; יוסי ורשבסקי - מנכ"ל הערוץ; וד"ר קדמון-סלע.

 

גולן יוכפז לשעבר מנכ"ל חדשות עשר 10 גולן יוכפז לשעבר מנכ"ל חדשות עשר 10 צילום: עדי אורני

 

נתוני רייטינג מאכזבים

 

המיזוג בין ערוץ 10 לרשת יצא לדרך בינואר השנה, תחת אפיק 13. זאת, לאחר שבנובמבר 2017 פוצל ערוץ 2 לשניים: קשת 12 ורשת 13. בהסכם בין קשת לרשת נקבע כי שווי חברת החדשות עומד על 240 מיליון שקל ועל כן שילמה קשת לרשת 120 מיליון שקל עבור הרכישה, כאשר חדשות 10 עברו לפעול בערוץ הממוזג.

 

בעלי השליטה בערוץ (68%) הם לן בלווטניק, משפחת רקאנטי וטופולסקי, כאשר השניים הראשונים מחזיקים גם בשליש ממניות חברת RGE. שאר המניות (32%) מוחזקים בידי בעלי רשת הקודמים: אודי אנג'ל, עידן עופר, מיכאל שטראוס וקבוצת אנדמול.

 

חברת החדשות של רשת 13 זוכה לנתוני רייטינג לא מחמיאים מאז המיזוג, העומדים על כ-30% מסך נתח הצפייה במהדורות החדשות המרכזיות. מנגד, חדשות 12 זוכה ללמעלה מ-50% מהנתח. 

 

על-מנת להתמודד עם נטישת הצופים במקביל לירידה בזמן הפרסום, החברה קיצרה בחודשים האחרונים את מספר מקבצי הפירסומות במהלך המהדורה לברייק אחד בלבד.

 

כמו כן, החברה צפויה לעבור בקרוב לשדר מאולפן חדש שנבנה בנווה אילן שבירושלים, כנדרש בחוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x