$
פרסום ושיווק

בלעדי

מנכ"ל תנובה לשעבר, ליעד כהן, יעץ למחלבות טרה איך לעבור לרווחיות

כהן ייקח חלק בצוות היגוי שהוקם במטרה להתוות דרך לשיפור ביצועיה של המחלבה, על רקע ההפסדים שצברה. את הצוות יוביל נשיא קוקה-קולה יורם שגיא, שסימן את טרה כיעד לצמיחת הקבוצה

נווית זומר 11:4611.08.19

חברת קוקה-קולה ישראל מרכזת מאמצים להשיב את מחלבת טרה שבבעלותה לפסי רווחיות. מנכ"ל תנובה בעבר, ליעד כהן, נשכר על ידי הנהלת החברה לייעץ למחלבה. כהן ייקח חלק בצוות היגוי שהוקם במטרה להתוות דרך לשיפור ביצועיה של המחלבה, על רקע ההפסדים שצברה.

 

 

 

את הצוות יוביל נשיא קוקה-קולה יורם שגיא, שסימן את טרה כיעד לצמיחת הקבוצה, וישתתף בו גם מנכ"ל טרה לשעבר והאחראי על עסקי הקבוצה בחו"ל, ארן אלסנר.

 

מחלבת טרה בנתיבות מחלבת טרה בנתיבות צילום: אוראל כהן

 

כהן עבד בתנובה כ־15 שנה ומונה למנכ"ל בשנת 2007. הוא נחשב לאדם בעל ידע רב בתחומי השיווק והתפעול בשוק החלב והמזון בכלל. כשנה לאחר רכישת הבעלות בתנובה על ידי קרן אייפקס (בהמשך נמכרה השליטה בחברה לברייטפוד הסינית), פרש כהן מתפקידו עקב חילוקי דעות עם נציגת אייפקס בישראל זהבית כהן, שכיהנה כיו"ר תנובה.

 

ליעד כהן, לשעבר מנכ"ל תנובה ליעד כהן, לשעבר מנכ"ל תנובה צילום: יונתן בלום

 

כהן מכהן כיום כמנכ"ל חברת גלעם, הפעילה בתחום חומרי גלם וייצור סיבים פרוביוטיים לתעשיית המזון והמשקאות, שבבעלות קרן פימי ובשותפות עם אורי יהודאי, לשעבר מנכ"ל פרוטרום.

 

בטרה, שנרכשה על ידי קוקה-קולה ישראל בשנת 2004, הושקעו כמיליארד שקל, חלקם בהקמת מחלבת נעם החדשה ליד נתיבות וחלקם בהכשרת המחלבה לכשרות מחמירה יותר, במטרה להשיג דריסת רגל בשוק החרדי. המחלבה מסיבה הפסדים לקבוצה בשנתיים האחרונות, ואלו מוערכים בעשרות מיליוני שקלים, בין היתר בשל סירובו של שר האוצר משה כחלון להעלות את מחירי מוצרי החלב שבפיקוח.

 

נתח השוק של טרה נמצא במגמת ירידה, ואחרי שיא של 13% בשנת 2017, על פי נתוני סטורנקסט, הוא ירד ל־12% אשתקד והשנה עומד על כ־11.2%, חולשה שאותה מנצלת המתחרה הגדולה תנובה, שעלתה במכירות. ברבעון הראשון של 2019 על פי סטורנקסט, רשמו כל המחלבות עלייה במונחים כספיים למעט טרה. על הרקע הזה סיים לאחרונה מנכ"ל טרה טל רבן את תפקידו. במקומו מונה יהודה פורטה, בעבר סמנכ"ל התפעול של קוקה-קולה ישראל.

 

אחת הבעיות שמהן סובלת המחלבה וגורמות לה לירידה במכירות, הן בעיות תפעול מתמשכות במחלבת נעם, שגרמו לחוסרים ולאי־רציפות באספקת מוצרי החלב. השבוע נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי טרה נאלצה להחזיר זמנית את החומר המשמר לחלק מהגבינות המלוחות של משק צוריאל שבשליטתה, עקב כך שטרם נמצא פתרון לשמירת התוקף הארוך של הגבינות ללא החומרים המשמרים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x