פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

קניוני עזריאלי נותנים לדיסקרט תקופת חסד

ביהמ"ש אישר הסכמות לפיהן רשת האופנה דיסקרט תשלם דמי שכירות מופחתים בקניוני עזריאלי ברמת גן, אור יהודה וחיפה עד סוף אוגוסט, והחנות במלחה תיסגר

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, אישר את ההסכמות שהושגו בין נאמני רשת האופנה דיסקרט לבין קבוצת עזריאלי המביאות לסיום המחלוקת ביניהם, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

על פי ההסכמות, הסניף בקניון מלחה בירושלים שבו פעלה חנות של הרשת יימסר לשוכר אחר, ושלוש החנויות בקניוני עזריאלי ברמת גן, אור יהודה וחיפה ימשיכו לפעול בדמי שכירות מופחתים עד סוף אוגוסט. דיסקרט, שפועלת מאז 1987 ומעסיקה 200 עובדים, הגישה לפני כחודש בקשת הקפאת הליכים בעקבות חוב של כ־26 מיליון שקל.

 

חנות דיסקרט חנות דיסקרט

 

במסגרת הבקשה להקפאת הליכים שהגישה הרשת התברר כי ב־11 ביולי נסגרה החנות שבהפעלת דיסקרט בקניון מלחה בירושלים שבבעלות עזריאלי, כאשר החברה מפעילה עוד שלוש חנויות בקניוני עזריאלי ברמת גן, אור יהודה וחיפה.

 

מאחר שהחנויות הן חלק בלתי נפרד מפעילות דיסקרט ובשלב ראשוני יש צורך בשימור פעילות הרשת, פנו הנאמנים לעזריאלי וביקשו לאפשר את פתיחת החנות במלחה. הדבר עורר מחלוקת בין הנאמנים עוה"ד אלונה בומגרטן ויואב בן פורת, לבין קבוצת עזריאלי. לטענת בעל השליטה ברשת דיסקרט יעקב גבאי ובא כוחו עו"ד עמית לדרמן החנות פונתה באופן כפוי וללא הסכמת החברה.

 

בעקבות פניית הנאמנים התקיימו מגעים בינם לבין עזריאלי באמצעות בא כוחה עו"ד יצחק קירה ומנכ"ל עזריאלי ארנון תורן. הנאמנים ציינו בבקשה שהגישו ביום שני לבית המשפט, כי "עזריאלי שטחה טענותיה בפני הנאמנים ובכלל זאת טענה להפרות יסודיות של הסכמי השכירות", וכתוצאה מכך ביטלה עזריאלי את חוזי השכירות. אשר לחנות במלחה טענה עזריאלי כי חתמה על הסכם שכירות עם שוכר חלופי, וזאת בהסתמך על תכתובות עם החברה לפני שהוגשה בקשה להקפאת הליכים. במסגרת זו נדרשה החברה לפנות את החנות עד סוף חודש יוני 2019, ו"בעל השליטה דחה טענות אלה".

 

השופט איתן אורנשטיין. אישר את ההסכמות בין הצדדים השופט איתן אורנשטיין. אישר את ההסכמות בין הצדדים צילום: אוראל כהן

 

מבקשת הנאמנים עולה כי הם הגיעו להסכמות עם עזריאלי, לפיהן דיסקרט מוותרת על טענות בנוגע לחנות בקניון מלחה, ומבחינתה אין מניעה כי זו תימסר לשוכר חלופי. דמי השכירות על יתר החנויות בקניוני עזריאלי יופעלו מ־11 ביולי ועד 31 באוגוסט בדמי שכירות שיעמדו על 8% מהפדיון החודשי בתוספת דמי ניהול. ב־1 בספטמבר ולאחר תום תקופת ההקפאה יחזרו תנאי השכירות לתנאים המקוריים.

 

עוד סוכם כי "ככל שיחולקו דיבידנדים בעניינה של החברה, עזריאלי תקבל דיבידנד המשקף 85% בלבד מגובה החוב שיאושר לה בדין קדימה, מלבד לחוב המיוחס לסניף בקניון מלחה, שבגינו תקבל דיבידנד המשקף 17% בלבד מגובה החוב המאושר".

 

במקביל הודיעו הנאמנים כי הגיעו להסכמות עם עו"ד אלי פיטרו שמייצג את מרבית הזכיינים על מנת להמשיך את המשך שיתוף פעולה בין החברה לבין הזכיינים. בין השאר הוסכם כי הזכיינים מתחייבים להעביר את כל הפדיון שנגבה על ידיהם החל מ־11 ביולי ואילך לקופת ההקפאה, והנאמנים מתחייבים להעביר לידי הזכיינים את העמלה המסוכמת מיד ובתום החודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x