$
פרסום ושיווק

קרן טנא מתקרבת לרכישת השליטה בדלתות חמדיה

הקרן שבשליטת אריאל הלפרין צפויה לחתום אחרי ט' באב על העסקה לרכישת השליטה בחברה לפי שווי של 140 מיליון שקל

נווית זומר 20:2104.08.19

קרן ההשקעות טנא, בראשות אריאל הלפרין, צפויה לחתום אחרי ט' באב על עסקה לרכישת השליטה בדלתות חמדיה, יצרנית דלתות עץ לבית, לפי שווי של כ־140 מיליון שקל. החברה, שנמצאת בבעלות פרטית של אהוד סאסי ומיכאל גלובינסקי, נמצאה תקופה ארוכה על המדף, ובעבר ניהלה מו"מ ממושך עם קרן אייפקס, אך העסקה לא יצאה לפועל. בנובמבר 2018 חשף "כלכליסט" את המגעים בין הצדדים.

 

 

 

מחזור מכירותיה של חמדיה מוערך ב־120 מיליון שקל בשנה והיא מעסיקה כ־100 עובדים. בשנים האחרונות השקיעו החברות המובילות בענף, פנדור, רב־בריח וחמדיה, בפרסום מוגבר של דלתות פנים, והצליחו להפוך את הדלת ממוצר פונקציונלי הכרחי למוצר עיצובי שתורם לנראות של הדירה.

מפעל דלתות חמדיה מפעל דלתות חמדיה צילום: Youtube

 

 

דלתות חמדיה נקראות על שם קיבוץ חמדיה, שם נוסדה חברה שהתחילה כנגרייה בקיבוץ. ב־2006 ביקש הקיבוץ הקפאת הליכים עקב חובות של 100 מיליון שקל וכחלק מהסדר הנושים נמכר לבעליו הנוכחי.

 

חמדיה מוכרת ישירות לחברות בנייה בישראל אבל גם בקמעונאות לצרכן באמצעות 26 אולמות תצוגה בארץ. היא מייצרת כ־160 אלף דלתות בשנה. קרן טנא פועלת להרחבת השקעותיה בענף תעשיית הבנייה, ולפני שנה רכשה 50% מחברת חוליות המייצרת צנרת מפלסטיק לענף הבנייה והתשתיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x