$
פרסום ושיווק

סיגריות מרלבורו, L&M ומקלוני ה-HEETS יוזלו ב-4-2 שקלים לחפיסה

פיליפ מוריס מורידה את מחיר חפיסת מרלבורו מ-37-36 ל-32 שקל, L&M יוזל מ-30 ל-28 שקל חפיסת מקלוני ה-HEETS של אייקוס תעלה 30 במקום 34 שקל עד כה

אורנה יפת 10:4401.08.19

יבואנית מוצרי הטבק, פיליפ מוריס, הוזילה את המחיר של שלושה מהמותגים המובילים שלה - מרלבורו, L&M ומקלוני ה-HEETS של אייקוס ב-4-2 שקלים לחפיסה.

 

החל מהשבוע הבא המחיר המומלץ של סיגריות מרלבורו יירד מ-37-36 ל-32 שקל, מחירם של מקלוני ה- HEETS יירד מ-34 ל-30 שקל, והמחיר של חפיסת L&M יירד מ-30 ל-28 שקל. מדובר במחיר מומלץ של פיליפ מוריס, אך המחיר הסופי לצרכן נקבע על ידי הקמעונאי.

 

יבואניות הסיגריות לרוב מעלות מחירים ולא מורידות אותם, וברוב הפעמים פיליפ מוריס, שנחשבת למובילת שוק, היא גם זו שמובילה את מגמת עליות המחירים שגוררת אחריה גם את המתחרות.

 

מרלבורו מרלבורו צילום: בלומברג

 

 

מדובר בהוזלה לא צפויה כיוון שמכירות הסיגריות דווקא עלו ביותר מ-10% במחצית הראשונה של 2019, בעקבות הכפלת המס על הטבק לגלגול. ב-20 בפברואר זינק מחיר הטבק לגלגול לאחר ששר האוצר משה כחלון חתם, בהוראת בג"ץ, על הצו שמשווה את המס שחל על טבק לגלגול למס שחל על סיגריות. המס על הטבק לגלגול שעמד עד אז על 23 שקל הוכפל ל-55 שקל. העלייה במחירי הטבק לגלגול הובילה לכך שציבור המעשנים חזר לרכוש את חפיסות הסיגריות הרגילות והפסיק לגלגל.

 

ההערכות בקרב הקמעונאים הן שפיליפ מוריס, שנחשבת לשחקנית חלשה בטבק לגלגול (השחקנית המובילה היא חברת דובק), מנסה כעת להגדיל עוד יותר נתחי שוק בסיגריות שחזרו לגדול על חשבון הטבק לגלגול. ההורדה של מקלוני היטס של אייקוס עשויה להיות מוסברת בתחרות אל מול הסיגריות האלקטרונית ג'ול.

 

מפיליפ מוריס נמסר בתגובה, "מחירם של שלושה ממותגי חברת פיליפ מוריס המשווקים בישראל הוזלו השבוע: ׳היטס׳ יחידות הטבק ל - IQOS הוזלו ב- 4 שקלים ל- 30 שקל (מחיר מומלץ לצרכן) - מדובר במוצר הדגל של החברה שהצלחתו העולמית הזניקה לאחרונה את מניית החברה בכ- 10% ובכך השלימה המנייה עלייה של 33% מאז ראשית השנה, סיגריות מרלבורו הוזלו ב- 2 שקלים ל- 32 שקל (מחיר מומלץ לצרכן) וסיגריות L&M שהוזלו אף הם ב-2 שקלים ל- 28 שקל (מחיר מומלץ לצרכן). השינוי הינו חלק מהתנהלות עסקית שוטפת שעורכת החברה מעת לעת"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x