$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

הראל ויזל נגד קניון TLV: מאיים לסגור 12 חנויות

פוקס טוענת שהיא לא מקבלת את ההנחות בשכירות ובדמי הניהול שהובטחו לה ע”י הנהלת הקניון, למרות שהיא שוכרת בו אלפי מ”ר. הסכסוך עשוי להגיע לבית המשפט

אורנה יפת 19:4331.07.19

סכסוך מסחרי בין קבוצת האופנה פוקס לבין קניון גינדי TLV. ל”כלכליסט” נודע כי פוקס מאיימת לסגור את כל החנויות שהיא מפעילה בקניון גינדי TLV. פוקס, בבעלות הראל ויזל, אף הכינה, באמצעות משרד עורכי הדין גורניצקי ושות’, כתב תביעה בגובה עשרות מיליוני שקלים נגד הקניון.

 

 

 

קבוצת האופנה טוענת כי הקניון איננו מקיים הבטחות שהובטחו לה בעבר בכל הנוגע לשכר דירה, דמי ניהול ודמי בינוי, ובין היתר טוענת כי על אף היותה השוכרת המובילה והגדולה ביותר בענף, היא איננה נהנית מהטבות בדמי ניהול שמהם נהנים שוכרי עוגן אחרים בקניון. פוקס טוענת כי הסכום שהקניון חייב לה נע בין 40–50 מיליון שקל.

 

מימין: מבעלי פוקס הראל ויזל, מבעלי גינדי השקעות מנור גינדי ומנכ”ל רבוע כחול נדל”ן לשעבר זאב שטיין, בעת החתימה על חוזי שכירות של פוקס בקניון ב־2013 מימין: מבעלי פוקס הראל ויזל, מבעלי גינדי השקעות מנור גינדי ומנכ”ל רבוע כחול נדל”ן לשעבר זאב שטיין, בעת החתימה על חוזי שכירות של פוקס בקניון ב־2013 צילום: עמית שעל

 

קניון גינדי TLV מוחזק בידי רבוע כחול נדל”ן (50%), משה ויגאל גינדי (25%) וחברת גינדי השקעות (25%). קבוצת פוקס מפעילה בקניון התל־אביבי 12 חנויות שמתפרשות על פני אלפי מטרים רבועים, בין היתר של המותגים מנגו, פוקס, פוט לוקר, בילבונג, aerie, אמריקן איגל, יאנגה, ללין וחנות דגל של המותג אנתרופולוג’י שפתחה הקבוצה במרץ האחרון, על שטח שפינתה חנות האופנה פוראבר 21. לאחרונה סגרה פוקס חנות של מותג בגדי הילדים צ’ילדרנס פלייס שפעלה בקניון.

 

 

קניון גינדי TLV  קניון גינדי TLV

 

ל”כלכליסט” עוד נודע כי ביום שלישי האחרון נפגשו מוטי בן משה, בעל השליטה ברבוע כחול, וויזל, לדון בחילוקי הדעות. פוקס מאיימת להגיש את התביעה לבית המשפט ביום ראשון הקרוב, באם דרישותיה לא ייענו. מאידך, גורמים המקורבים לבעלי השליטה בגינדי טוענים כי מדובר בהבטחות שקיבלה פוקס בעל פה בשנת 2012, ואינם מעוגנים בחוזה בכתב שנחתם מול קבוצת האופנה ב־2015. לטענת אותם גורמים, בשנה האחרונה קיבלה פוקס הנחות מסוימות על חנויות חדשות שפתחה בקניון.

 

פוקס מחזיקה בפורטפוליו רחב של מותגים ומפאת גודלה היא מצליחה לקבל מהקניונים הטבות מסחריות ששוכרים קטנים לא זוכים להם. על אף שמשבר האופנה לא ניכר בפעילות הקבוצה, גם פוקס מאוימת מכניסתה הקרובה של אמזון ומהמעבר של צרכנים לרכישות מקוונות, אשר פוגעות בפדיונות של החנויות. הירידה בפדיונות בחלק מהחנויות הזהות, פוגעת גם בקניונים שנאלצים להעניק הטבות לנוכח החולשה של חלק מהשוכרים ובעיקר של השוכרים הקטנים והבינוניים. על אף מצבו הקשה של ענף האופנה, פוקס סיימה את שנת 2018 עם עלייה של 100% ברווח הנקי שהסתכם ב־152.8 מיליון שקל.

 

מקניון TLV נמסר: “אכן קיימת מחלוקת מסחרית בין קבוצת פוקס להנהלת הקניון. אנו שמחים ומברכים על הגידול המשמעותי שיש לקניון TLV במחזור המכירות, עם עלייה של כ־12% משנה שעברה ומאחלים המשך הצלחה לפוקס”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x