$
פרסום ושיווק

קימברלי תשקיע כ־300 מיליון שקל במפעל בגלבוע

יצרנית האגיס, קלינקס ומוצרי נייר לבית מרחיבה את פעילותה בישראל. תקלוט כ־450 עובדים חדשים

נווית זומר 09:5328.07.19
חברת קימברלי קלארק ישראל שבשליטת קימברלי העולמית, יצרנית האגיס, קלינקס ומוצרי נייר לבית, תרחיב את פעילותה בישראל ומתכננת הקמת מפעל חדש בהשקעת ענק שמוערכת בכ־300־400 מיליון שקל, באזור התעשייה החדש בגלבוע. החברה מתכוונת לרכז במפעל החדש את פעילות ייצור מוצרי הנייר לבית. לצורך כך הוקצה לחברה שטח של 64 דונם בגלבוע. החברה מתכוונת להעסיק כ־450 עובדים במפעל החדשני.

 

חיתולי האגיס של קימברלי חיתולי האגיס של קימברלי

 

 

קימברלי קלארק היא החברה המובילה בישראל לייצור מוצרים מתכלים ותופסת לפי סטורנקסט כ־3% מכלל מוצרי הצריכה בישראל. בין המותגים הידועים שלה גם טיטולים, ניקול, קוטקס ועוד. קימברלי העולמית נסחרת בבורסה בניו־יורק לפי שווי של 47 מיליארד דולר, ומחזור המכירות שלה הוא כ־18 מיליארד דולר. ב־2015 רכשה קימברלי קלארק את מלוא הבעלות על החברה, שמעסיקה 1,200 עובדים בישראל. החברה תיהנה ממענקי מדינה בגובה של כ־20% מההשקעה, משום שמדובר באזור פיתוח. הקמת המפעל תארך מספר שנים ותהיה המשימה של המנכ"ל החדש שמונה לאחרונה - טל רבן לשעבר מנכ"ל טרה.

 

בשנת 2018 נאלצה החברה העולמית לקצץ 5,000 משרות, כ־13% מכוח האדם הגלובלי שלה. קימברלי ישראל ספגה בעבר ביקורת על העלאות דחופות של מחירי מוצרי הנייר שלה והקטנת חלק מהאריזות, לטענתה בעקבות התייקרות חדה של מחיר התאית העולמי, חומר הגלם לתעשיית הנייר. מקימברלי ישראל נמסר בתגובה: "אנחנו בוחנים כל העת הרחבת הפעילות העסקית בישראל, אולם איננו מגיבים לשמועות בכל הנוגע לפעילות עסקית עתידית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x