$
פרסום ושיווק

אחרי שבוע: רמי לוי חוזר לשכונה

הסניף בהרצליה שמשמש את לוי כפיילוט לרשת העירונית נפתח מחדש לאחר שהוצא לו צו סגירה, בטענה להפרעה מצד משאיות הספקים

נורית קדוש 08:4123.07.19

בית המשפט אישר אתמול לרמי לוי לפתוח מחדש את הסניף רמי לוי בשכונה בהרצליה, לאחר שנסגר לפני שבוע בצו עירייה מינהלי. מדובר בסוף סאגה משפטית בין הצדדים, שהסתיימה רק לאחר שרמי לוי פנה לבית משפט השלום בתל אביב בבקשה לבטל את הצו בטענה שהוא “הוצא כאמצעי ענישה בלבד ועוד בטרם הוגש כתב אישום או בוצע שימוע”.

 

החנות בהרצליה משמשת מעין פיילוט עבור רשת שיווק השקמה, ולפי ביצועיה לוי צפוי להחליט בקרוב אילו חנויות סופר קופיקס הפועלות במרכז הארץ, 30 בסך הכל, יוסבו לפורמט העירוני הנושא את שמו. אמנם לוי יצא כשידו על העליונה והחנות תיפתח, אולם לסגירת החנות משמעות כלכלית של אובדן פדיון שבועי, כמו גם השמדת סחורה בעלת חיי מדף קצרים כמו בשר ועוף, ירקות, פירות וחלק ממוצרי החלב.

 

רמי לוי על רקע סניף רמי לוי בשכונה. אובדן סחורה והכנסות רמי לוי על רקע סניף רמי לוי בשכונה. אובדן סחורה והכנסות צילום: אוראל כהן

 

השאיפה של לוי בשנים האחרונות היא להיכנס למרכזי הערים, שם הקמעונאים עובדים על רווחיות גולמית גבוהה יותר בשיעור ניכר מזו של חנויות הדיסקאונט. בשלב הראשון לוי ניסה לממש תוכנית זו דרך רכישת מגה בעיר, אולם רשות התחרות סירבה לכך. בהמשך לוי רכש את השליטה בקבוצת קופיקס, כדי להעביר לניהולו את 30 חנויות סופר קופיקס שפועלות בעיקר בתל אביב, ובאזור המרכז והשרון. החנות בהרצליה שנפתחה בפברואר האחרון משתרעת על כ־450 מ”ר וכוללת קצבייה, מעדניית גבינות ופינת מאפה. ממול החנות קיים סניף גוד פארם, רשת הפארם המוזלת שבה מחזיק לוי ב־50.01%.

 

בסביבת הרשת טענו כי סגירת הסניף היא ניסיון התנכלות של עסקים מתחרים הפועלים קרוב אליו, שנפגעו מהורדת המחירים שכפתה עליהם התחרות שנוצרה עם פתיחתה. בסביבת החנות בהרצליה פועלים סניפי מגה בעיר, שפע שוק ופרשמרקט. עם זאת, העירייה סגרה את החנות לפני שבוע בצו מינהלי בטענה כי קיימת סכנה לביטחון הציבור בשל העובדה שלא היתה לחנות דלת מילוט. הרשת פעלה לתיקון הליקוי וקיבלה בתחילת השבוע את אישור כיבוי האש לאכלוס החנות, אולם אז הציגה העירייה סיבות נוספות לצו הסגירה, הנוגעות להפרעה שגורמות המשאיות המספקות סחורה לחנות.

 

רמי לוי ועיריית הרצליה הגיעו אתמול בדיון להבנות שקיבלו תוקף של החלטה, שלפיה הצו המינהלי יותלה בכפוף לכך שפריקה או טעינת סחורה ייעשו רק בתחום החניה המוקצה לכך על פי תמרור ובהתאם לשעות הקבועות בו. פריקת הסחורה תתבצע היישר מהמשאיות לחנות, כך שלא תונח על המדרכה בשטח הציבורי. עוד נקבע כי לא תותר העמדת משאיות ברחובות הסמוכים. במקרה של הפרה של אחד התנאים יחזור צו הסגירה לתוקף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x