$
פרסום ושיווק

האמנים זועמים: אין שקיפות בתמלוגים

לכלכליסט נודע כי קבוצת אמנים בינהם עלמה זק, אסתי זקהיים, דרור קרן ועוד, פנתה לביהמ"ש במטרה להגיש תביעה נגד חברת אשכולות על היעדר שקיפות בניהול התמלוגים

ליטל דוברוביצקי 08:0217.07.19

סכסוך משפטי בין אמנים ידועים להנהלת אשכולות, חברה המטפלת בגבייה, ניהול וחלוקת התמלוגים של כלל האמנים בישראל. אתמול הגישו עמותת שח"ם, ארגון השחקנים בישראל, וקבוצת אמנים מבצעים המבקשים לייצג בהליך את כלל ציבור האמנים המבצעים - בקשה לגילוי מסמכים לפני הגשת בקשה לאישור תביעה נגזרת נגד אשכולות, כך נודע ל"כלכליסט".

  

הבקשה הוגשה למחוזי בתל אביב באמצעות עורכי הדין זוהר לנדה, הדר ישראלי ואייל נחשון ממשרד ברנע, ג'פה, לנדה ושות'. עם האמנים הידועים שהגישו את הבקשה נמנים עלמה זק, דרור קרן, אסתי זקהיים, איה כורם ואוהד קנולר, שהם גם בעלי מניות באשכולות. "היות המבקשים בעלי מניות באשכולות אין פירושה כי היא מייצגת אינטרס כספי עבורם כמקובל במחזותינו, אלא היא אך משקפת את היותם שליחי ציבור.  

אילי גורליצקי יו"ר אשכולות אילי גורליצקי יו"ר אשכולות צילום: יובל חן

 

דרך הילוכה של הנהלת אשכולות בשנים האחרונות והתנהלותה מול המבקשים היא חמורה ומקוממת. האמנים המבצעים אינם חשופים לפרטי מידע מהותיים ובסיסיים ביותר הנוגעים לכספיהם, כגון כיצד התמלוגים מחולקים", נטען בבקשה.

 

עו"ד זהר לנדה עו"ד זהר לנדה צילום: נמרוד גליקמן

 

האמנים דורשים מבית המשפט לחייב את אשכולות להעביר לעמותת שח"ם ולאמנים המייצגים מסמכים, פרטים ומידע בנוגע לאופן שבו נגבים התמלוגים מגופי השידור השונים ולאופן שהם מנוהלים ומחולקים לאמנים. זאת, לטענת המבקשים, בעקבות שורת מקרים של אי סדרים וליקויים שפגעו בציבור האמנים.  

 

בית המשפט מתבקש לכפות על אשכולות לגלות את המפתח לחישוב התמלוגים שמחולקים לאמנים, וכן לחשוף את האופן בו אשכולות מנהלת את כספי האמנים בנאמנות, וכיצד מתקבלות החלטותיה בדבר חלוקתם של כספים לאמנים נזקקים. כמו כן מתבקש בית המשפט להורות על חשיפת דו"חותיה הכספיים של אשכולות, על חשיפת תנאי השכר של מנהלי אשכולות ועל מתן מידע בדבר אופן פעולתה של ועדת הביקורת בחברה.

 

מאשכולות נמסר בתגובה: "הבקשה המתוארת בכתבה היא בקשת סרק שאין בה דבר וחצי דבר, שמונעת ממניעים זרים והוגשה בחוסר תום לב בולט. אשכולות פעלה ופועלת בשקיפות מרבית כלפי חבריה, לרבות אלו המוזכרים בכתבה, ומעמידה לרשותם מדי שנה דו"חות מפורטים על ההשמעה וההצגה של ביצועיהם בגינם הם זכאים לתמלוגים. גם הטענות ל'אי סדרים וליקויים' הן טענות שקריות, שמהוות הוצאת לשון הרע ודיבה חמורות ביותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x