$
פרסום ושיווק

מקורבי עדי עזרא: הוא התפטר כדי להיות לצד אשתו בר רפאלי

ההערכות הן שיו"ר נטו עדי עזרא התפטר בשל מחלוקת עם אביו, אך בסביבתו רומזים לצורך להיות לצד בר רפאלי, הצפויה לעמוד לדין. עזרא: "מקווה לשוב כשישתנו הנסיבות"

נורית קדוש 06:5108.07.19

חרושת השמועות שנפוצה עם היוודע דבר התפטרותו של עדי עזרא מתפקידו כיו"ר נטו ויו"ר נטו מלינדה הובילה אותו לעדכן את עובדיו כי ייתכן וישוב לחברה בעתיד. "כולי תקווה כי יהיה באפשרותי להצטרף אליכם להמשך עבודה משותפת במהרה, כשישתנו הנסיבות האמורות", כתב עזרא במכתביו לעובדים. מקורביו הבהירו כי סיבותיו האישיות להתפטרות אינן בריאותיות.

 

בסביבתו רמזו אתמול (א') כי התפטרותו הפתאומית נובעת מרצונו לתמוך באשתו בר רפאלי, המתמודדת עם פרשת העלמות המס, ונמצאת בהיריון. בשוק המזון התקשו לקבל נימוק זה, שכן לא מדובר במצב שלא היה ידוע לעזרא ולנטו בחודש שעבר, עת חודש מינויו ליו"ר.

 

 

 

עדי עזרא ובר רפאלי עדי עזרא ובר רפאלי צילום: ענת מוסברג

 

 

ההתפטרות מתפקידיו בחברה שבשליטתו לא השפיעה על מניית החברה, וזו נותרה ללא שינוי במהלך יום המסחר הראשון שלאחר ההודעה. זאת ככל הנראה על רקע העובדה שמי שתפס את מקומו של עזרא הוא אביו דודי עזרא, שמכהן כבר עשור כנשיא החברה ודירקטור, ומעורבותו בפעילות השוטפת של החברה גבוהה מאוד.

 

עזרא כתב במכתבו שהוא הודיע "בצער" לדירקטוריון על החלטתו להתפטר מתפקידיו בשל נסיבות אישיות, והבהיר דרך מקורביו שלא מדובר בנסיבות בריאותיות. על רקע זאת ניתן להעריך כי מאחורי ההחלטה להתפטר עומדת מחלוקת משפחתית בנוגע להתנהלות הפנים־ארגונית.

 

עזרא הלין במכתבו על השמועות שנפוצו סביב התפטרותו וציין כי אינו סבור כי ראוי לפרט נסיבות אלו תוך פגיעה בפרטיותו, אלא שכשמדובר בחברה ציבורית, שבעל השליטה בה מתפטר במפתיע, חודש לאחר שמינויו כיו"ר אושר באסיפת בעלי המניות, זכאי הציבור לדעת מה הנסיבות שהובילו לשינוי החריג כל כך בצמרת החברה.

בשלב זה לא השפיעה התפטרותו של עזרא הבן על השליטה בחברה, שהועברה לו לפני כשלוש שנים בנאמנות. מנגנון הנאמנות אפשר לדודי עזרא להפקיד בידי עדי, הבן היחיד שפעל עד שבוע שעבר בחברה וניהל אותה, להחזיק במלוא זכויות ההצבעה. זאת לצד מתן הוראות נוספות לנאמן בנוגע לזכויות בהון.

 

דודי עזרא, ששב בשבוע שעבר לכס היו"ר, אותו העביר לבנו לפני תשע שנים, יידרש לקדם את מכירתה הצפויה של החברה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", החברה שכרה ככל הידוע את שירותיו של בנק השקעות במטרה לאתר רוכש פוטנציאלי ל־57% שבידי משפחת עזרא, עם תג מחיר המשקף שווי של כמיליארד שקל לחברה כולה. קבוצת נטו נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 1.12 מיליארד שקל.

 

נטו היא חברת המזון החמישית בגודלה בישראל, אשר ליבת עסקיה בתחום הסחורות, כיבואנית בשר מצונן וקפוא שנמכר הן כנתחים והן כמוצרי בשר מעובד, תחת מותג טיבון ויל. פתיחת השוק ליבוא, בניסיון להגביר תחרות ולהוריד מחירים, מהווה איום על החברה, המתמודדת גם עם התחרות הגוברת בתחום הנון פוד, בו היא פועלת באמצעות חברת פאלאס, שרכשה לפני חמש שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x