$
פרסום ושיווק

משרד התקשורת עוצר ל-HOT את שיווק 500 מגה באינטרנט

המשרד בחן אם ניתן לממש בתנאים שיוויוניים את שיווק שירות הגלישה במהירות זו גם בקרב ספקי השירות האחרים והחליט לעצור את השיווק ולחדשו רק ב-14 באוגוסט, כדי לאפשר לאחרים להיערך; HOT: "נכבד החלטת משרד התקשורת"

אביאור אבו 09:1525.06.19

משרד התקשורת ביצע לאחרונה הליך בדיקה, אשר במסגרתו נערכו בין היתר ניסויים הנדסיים על מנת לבחון אם ניתן לממש בתנאים שיוויוניים ובלתי מפלים את שיווק שירות הגלישה במהירות של 500 מגה גם בקרב ספקי השירות האחרים במסגרת השוק הסיטונאי. תוצאות הבדיקה העלו: לא ניתן למלא את כל התנאים באופן מלא בטווח הזמן המיידי ודרושה לספקים תקופת הערכות נוספת, והשיווק יחודש ב-14 באוגוסט.

 

בחודש שעבר הודיעה חברת HOT כי היא משיקה ללקוחותיה הפרטיים מהירות גלישה של עד 500 מגה. עד אז יכלו הלקוחות לגלוש במהירות של 200 מגה בלבד, בשונה מהמגזר העסקי שלו היתה האפשרות ל-500 מגה. HOT משווקת את המבצע דרך שירות הלקוחות הטלפוני שלה, ב-129 שקל לחודש ובאתר ב-119 שקל לחודש.

 

 

מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן צילום: אוראל כהן

 

המהלך של HOT עורר תהיות, שכן היא לא הודיעה לספקיות האינטרנט מראש על המהלך כפי שהיא נדרשת לעשות במסגרת השוק הסיטוני. בעקבות כך, לא יכלו הספקיות להתכונן כראוי, שכן לטובת מהירות זו נדרש נתב מתאים בעל 24 ערוצים במקום 16 ערוצים. בנוסף טענו הספקיות כי הן יתקשו להציע מחיר אטרקטיבי לחבילה החדשה משום ש-HOT דורשת דמי תיווך גבוהים למדי.

 

בעקבות המהלך, משרד התקשורת ביקש הבהרה מ-HOT כיצד היא יכולה להציע מהירות שכזו, שכן בעבר טענה שהיא חוששת מעומס

לקוחות במהירויות גבוהות ובעקבות כך גבתה מחירים יקרים מספקיות האינטרנט במסגרת השוק הסיטוני.

 

בנוסף, לקוח שרוצה להצטרף למבצע החדש, יכול לעשות כן רק עם הספק Hotnet – מגבלה נוספת ש-HOT עוקפת. ככל הנראה תשובותיה של החברה לא סיפקו את משרד התקשורת והוא החליט לעצור את המבצע.

 

מ-HOT נמסר בתגובה: "אנו גואים להוביל בהצעת קצבי הגלישה המהירים ביותר, ולהציע למנוייה ליהנות משירות 500 מגה בכל רחבי הארץ. אנו מכבדים את בקשת משרד התקשורת, ונשוב להציע למנויים פרטיים את שירות 500 מגה באמצע אוגוסט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x