פרסום ושיווק

דלתא רוכשת את יצרנית החזיות ההונג קונגית בוגרט תמורת יותר מ-105 מיליון דולר

בוגרט, שאותה רוכשת דלתא גליל, מייצרת מוצרי הלבשה תחתונה עבור מותגים פרטיים של חברות בולטות בארה"ב ובאירופה, ובכלל זה ויקטוריה'ס סיקרט וטומי הילפיגר. העסקה כוללת גם רכישת שתי חברות-בנות, ותמורתה תשמש לכיסוי התחייבויותיה הפיננסיות הכבדות של בוגרט

אורנה יפת 12:5010.06.19

חברת דלתא, הנמצאת בשליטתו של אייזק דבח, הודיעה לפני זמן קצר על רכישת קבוצת ההלבשה התחתונה ההונג קונגית בוגרט (Bogart) תמורת יותר מ-105 מיליון דולר.

 

 

 

בוגרט נחשבת לאחת מיצרניות החזיות הגדולות בעולם. החברה עוסקת בעיצוב, פיתוח ושיווק של חזיות, בגדי ים ומוצרי הלבשה תחתונה עבור מותגים פרטיים של חברות בולטות בארה"ב ובאירופה, בהן ויקטוריה'ס סיקרט, טומי הילפיגר ועוד. מרבית מפעלי החברה ממוקמים בסין וחלקם בתאילנד ומיאנמר, ובקבוצה מועסקים כ-10,000 עובדים, מרביתם במפעלים.

 

בעל השליטה בדלתא גליל אייזק דבח בעל השליטה בדלתא גליל אייזק דבח צילום: אריאל בשור

 

 

בנוסף לרכישה של בוגרט רוכשת דלתא במסגרת העסקה גם את החברות-הבנות שלה ברונט (Brunet), שהיא יצרנית תחרה מובילה, ואת B&B שהינה יצרנית פדים מובילה.

 

ב-2017 ו-2018 עמד מחזור המכירות של החברה על כ-230 מיליון דולר. ה-EBITDA (רווח לפני ריבית, מסים, פחת והפחתות) בשנת 2017 עמד על 20.6 מיליון דולר ובשנת 2018 על 12.2 מיליון דולר. במחצית הראשונה של 2019 נחלשו המכירות והרווח באופן משמעותי עקב קשיי נזילות אליהן נקלעה הקבוצה.

 

בשל מצבה הפיננסי של החברה, תשלם דלתא דולר אחד עבור 100% ממניות הקבוצה, ואולם היא תישא בהתחייבויותיה הפיננסיות של בוגרט המוערכות ב-105 מיליון דולר. עד להשלמת העסקה תזרים דלתא עד 50 מיליון דולר נוספים לבוגרט לצורך מימון הפעילות השוטפת של הקבוצה.

 

יצוין, כי העסקה כוללת גם תמורה נוספת, מותנית יעדים של בין 10%-20% משווי קבוצת בוגרט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x