$
פרסום ושיווק

גולן יוכפז במכתב פרידה מהעובדים: "רשמנו פרקים של כבוד בחופש עיתונות נטולת מורא כלכלי או פוליטי"

מנכ"ל חדשות 13 סיים את תפקידו בעקבות החלטת בעלי המניות להדיחו. במכתב לעובדים הדגיש יוכפז כי עמד בראש "נבחרת עובדים נחושה, שאמנם הייתה עסוקה בעיקר בהישרדות כלכלית מתישה, אבל לא שכחה את הייעוד המקצועי הבסיסי שלה – עיתונות"

שירות כלכליסט 12:2930.05.19

מנכ"ל חדשות 13, גולן יוכפז, שסיים את תפקידו, לאחר שבעלי המניות החליטו להדיחו, שלח הבוקר מכתב לעובדים בו כתב כי "הובלנו עיתונות חוקרת, נטולת מורא כלכלי או פוליטי".

 

 

 

מאז השלמת המיזוג בין רשת לעשר בתחילת 2019, נתגלעו חילוקי דעות בין יוכפז לבעלי המניות על רקע האכזבה מנתוני הרייטינג, מה שהוביל להחלטה על סיום תפקידו. קצת לפני פסח, בפגישה בין נדב טופולסקי, בעל מניות בערוץ וחבר בדירקטוריון ויוכפז, שם הראשון את הדברים על השולחן והציע למנכ"ל חבילת פרישה במטרה לסיים את קשרי העבודה בצורה מכובדת. מנכ"ל החדשות סירב.

  

גולן יוכפז גולן יוכפז צילום: עדי אורני

 

 

"במשך שש שנים וחצי עמדתי בראש חברת חדשות מצטיינת – החופשית בישראל", כותב יוכפז לעובדים. "במהלך שנים אלה נכתבו, לרוב הרחק מהשידור עצמו, כמה וכמה פרקים של כבוד בחופש עיתונות, בחופש ביטוי ובאומץ לב, בידי נבחרת עובדים נחושה, שאמנם הייתה עסוקה בעיקר בהישרדות כלכלית מתישה, אבל לא שכחה את הייעוד המקצועי הבסיסי שלה – עיתונות.

 

"אין זה המקום לפרט את הישגיה העיתונאיים המשמעותיים של חדשות 10 ועובדיה – כמה מהם, בוודאי, משיאיה הבולטים של העיתונות בישראל בשנים האחרונות – כולם פרי עבודה של עיתונות חוקרת, נטולת מורא כלכלי או פוליטי, בעידן שבו כוח עמידתם של עיתונאים הולך ונחלש.

 

"מעבר לכך – הצלחנו, בחדשות 10, ליצור שפת חדשות טלוויזיונית חדשה – מעמיקה, מגזינית וחברתית, ששינתה משמעותית את האופן שבו מסופרות ומשודרות חדשות בכל ערב בטלוויזיה בישראל, שפה שחלחלה גם אל שידורי מתחרינו. קשה לראות היום מהדורת חדשות, שמציגה לצופיה רק סיקור כרונולוגי של אירועי היום, מבלי לפנות זמן לפרק מגזיני, שכולל סדרות ומוספים רחבי יריעה.

 

"חדשות 10 ועובדיה, הצליחו פעם אחר פעם, להציל את ערוץ 10 מסגירה. זה קרה לא רק תודות למאבקים ולהפגנות שהובילו הוועד, העובדות והעובדים, אלא בעיקר נוכח הצלחת החברה ועיתונאיה, והשפעתם המשמעותית על סדר היום החדשותי בישראל. לולא הישגי החברה, ספק רב אם היה מתרחש גם המיזוג בין הערוץ לבין שידורי רשת לפני חודשים בודדים. נתח הצפייה בנו, עתה, הוא הגבוה ביותר מאז הקמת חדשות 10, והחברה נמצאת בשנים האחרונות בשיא פריחתה המקצועית-עיתונאית, על אף הדרך זרועת המוקשים שבה עברה.

 

"ואחרי כל אלה, מילה אישית – הייתה לי זכות גדולה לעמוד בראש חדשות 10, וזכות גדולה יותר לשמש עורך ומנהל שלכם. אני מבקש להודות לכל אחת ואחד מכם. אני אוהב ומעריך אתכם מאוד. עם כמעט כל אחד מכם עברתי דרך מקצועית ואישית, שקשה יהיה לי לשכוח", כתב יוכפז.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x