שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

מנכ"ל חטיבת המזגנים באלקטרה צריכה מסיים את תפקידו

יגיל וייט, המנהל את החטיבה בחברה מזה 12 שנים, הודיע היום על פרישתו; זאת על רקע ירידות במכירות המזגנים והטלטלות שמהן סבלה החברה בשנה האחרונה

אורנה יפת 11:5522.05.19
יגיל וייט, מנכ"ל חטיבת המזגנים של אלקטרה מוצרי צריכה כינס היום (ד') את עובדי החטיבה והודיע על עזיבה. כך נודע ל"כלכליסט". וייט מנהל את החטיבה 12 שנים עוד מימי מנכ"ל אלקטרה צריכה לשעבר יקי ודמני.

 

 

ברקע לעזיבה של וייט יש לציין כי החברה סובלת מטלטלות בשנה האחרונה לצד ירידה במכירות המזגנים. מי שנהנית מהירידה במזגני אלקטרה היא חברת תדיראן שהציגה ברבעון עלייה במכירות.

 

 יגיל וייט יגיל וייט צילום: יוני רייף

 

אלקטרה צריכה סיימה את שנת 2018 עם תוצאות שליליות וצניחה של 95% ברווח הנקי. כשחקנית האוחזת ב-41% מהמכירות בענף המזגנים, הושפעה אלקטרה צריכה מההאטה בשוק המיזוג, ובשנה החולפת חלה ירידה בהכנסות מפעילות המזגנים של הקבוצה גם בארץ וגם בחו"ל.

 

שוק המזגנים בישראל ירד כולו בכ-12.4% - ירידה שהשפיעה ישירות על היקף המכירות של הקבוצה. אלקטרה צריכה רשמה ב-2018 קיטון של 26.3% במכירות מוצרי צריכה חשמליים, וירידה של 99% ברווח המגזרי.

 

יגיל הגיע לאלקטרה ב-2007 כמנהל תחום המיזוג בישראל וב- 2015 מונה למנכ"ל אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים, עם אחריות על מגוון תחומים: שרות, מפעל, פעילות חו"ל, פעילות בישראל, כולל הרכישה וניהול הפעילות של המותג דייקין בישראל.

טרם הגעתו לאלקטרה מילא יגיל שורה של תפקידים ניהוליים בניהם מנכ"ל ג'ילט ישראל מקבוצת ש.שסטוביץ בע"מ, מנכ"ל קולגייט פלמוליב בישראל ומנכ"ל מוצרי המזון באסם.

 

מתחילת יוני ועד לאיתור מחליף מתאים לתפקיד, ימלא את תפקידו של יגיל צביקה שווימר מנכ"ל החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x