$
פרסום ושיווק

ביהמ"ש החליט: רשת האופנה TNT בדרך לפירוק

שופטת ביהמ"ש המחוזי בחיפה קבעה כי אין היתכנות כלכלית להבראת רשת האופנה ואף לא להפעלתה למשך תקופה קצרה, בהעדר מימון כספי

אורנה יפת וליטל דוברוביצקי 12:1621.05.19

בית משפט המחוזי בחיפה לא אישר את בקשת הקפאת ההליכים שהגישה בשבוע שעבר רשת האופנה TNT, בשל חוב בגובה 5 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

בעלי TNT עלי חיאדרה. רצה למתג את הרשת מחדש לגילאי 11 ומעלה בעלי TNT עלי חיאדרה. רצה למתג את הרשת מחדש לגילאי 11 ומעלה צילום: יח"צ

 

הבוקר (ד') קבעה השופטת בטינה טאובר, כי "לאחר שהתקיים דיון בבקשת החברה למתן צו הקפאת הליכים והתברר כי הבקשה הוגשה בעיתוי מאוחר ובאופן שלא קיימת היתכנות להבראה של החברה ולו אף הבראה קצרת טווח בהיעדר כול מימון, הסכימה החברה ובעלי מניותיה לחזור בהם מהבקשה. הנני מורה בשלב זה על מחיקת הבקשה למתן צו הקפאת הליכים. בשלב זה ובהסכמת כול הנוכחים ניתן צו איסור דיספוזיציה ביחס למלאי החברה". החברה ובעליה הסכימו לחזור בהם מהבקשה להקפאה והבקשה נמחקה. כתוצאה מכך הצו הארעי שניתן ב-16.5 מבוטל.

 

עוד נודע כי עורכי הדין המייצגים את 50 העובדים, אופיר רונן ואלון הורנשטיין, מתכוונים להגיש בימים הקרובים בקשה לפירוק ומינוי מפרק זמני נגד החברה. על פי הפרוטוקול, עלי חיאדרה, בעלי החברה שרכש את הרשת מקבוצת הוניגמן לפני כשנה, הסכים להעביר לעורכי הדין של העובדים 5,000 שקל לצורך מימון הבקשה והאגרות הדרושות. הרשת מנתה 13 סניפים, שניים מהם בזכיינות.  

 

בבית המשפט אמר היום עו"ד אבו רייא המייצג את החברה כי "נראה שאין הרבה מה להקפיא, יש אולי שני סניפים שנותרו מהרשת, שהנושה העיקרי הם העובדים. בסיס הבקשה, הוא ניסיון לבדוק התכנות של מכירה של העסק. כל 13 החנויות, אבל יש שתי חנויות שמושכות את הרוכש הפוטנציאלי. לא מדובר על הקפאה של חודשים אלא על תקופה קצרה. מדובר בתמורה של 90 אלף שקל לשני סניפים. מתנהל גם מומ לגבי כל הסניפים על סכום יותר גבוה. אני מזכיר שבמחזור הקודם התמורה על כל סניף הייתה 20 אלף שקל".

 

עו"ד ליהי בלומנפלד שמייצגת את מליסרון אמרה בדיון כי כבר לפני שנה נטען כי לא תהיה יכולת לתפעל את הרשת ואישור המכירה ניתן על סמך שותפים נוספים לעסקה ש"נעלמו בין אישור המכר לקבלת החזקה...החנויות ננטשו, וכרגע רק הסניף בחדרה פועל. יש סניפים שכבר נמסרו לצדדי ג'. כבר חודשים שלא משולם שכר דירה. הגיעו איתם להסדרים ופריסות. כשזה לא עבד , ניתנו הודעות ביטול".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x