שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

מחיר הפלפלים זינק מתחילת החודש ביותר מ-50%; משרד החקלאות מתריע על מחסור זמני

על רקע החורף האחרון שהיה השנה ארוך במיוחד נוצר עיכוב בהגעתם של הפלפלים לשווקים. התוצאה: מחסור זמני של כשבועיים בירק, שגורם לעלייה חדה במחירו. החדשות הטובות: לקראת יולי יווצרו עודפים של פלפלים בחנויות ובשווקים

נורית קדוש 16:0515.05.19

מחיר הפלפלים זינק מתחילת החודש בלמעלה מ-50% והגיע לכ-13 שקלים לק"ג. במשרד החקלאות טוענים כי מכיוון שהחורף האחרון היה ארוך במיוחד גידולי הפלפלים התעכבו, כך שנוצר פער בין הזמן שבו מגיעים לשווקים הפלפלים שנזרעו במהלך ינואר לבין אלו שעדיין ניתן לראות בשווקים ונזרעו עוד בחודשי הקיץ.

 

 

 

כתוצאה מכך, ישנו מחסור של כשבועיים, עד לקבלת הגידולים החדשים. במשרד מעריכים כי לקראת החודשים יולי - אוגוסט, יווצרו עודפים של פלפלים בחנויות ובשווקים, ובהתאמה המחירים ירדו.

 

פלפלים בחנות ירקות פלפלים בחנות ירקות צילום: צביקה טישלר

 

 

במשרד טוענים כי מכסות ייבוא נפתחות כאשר מחיר הפלפלים עולה על 6 שקלים במשך 5 ימי עבודה וכי המחיר כיום עומד על 7.6 שקל לק"ג, אלא שבמחירון מועצת הצמחים מחירו של פלפל אדום מאיכות מעולה עומד על 13 שקלים ומתחילת החודש מחירו גבוה מ-8 שקלים.

 

הפלפל הישראלי גדל בעיקר בחודשי החורף בהיקף של כ-165 אלף טון. 90 אלף טון מיועדים לייצוא בחודשי החורף והאביב ו-75 אלף טון מיועדים לצריכה המקומית. במשרד טוענים כי בשל תנאי מזג האוויר, הצטמצם הגידול והשטחים מניבים פחות מהביקוש וכתוצאה מכך נותנים מענה חלקי לצריכה המקומית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x