$
פרסום ושיווק

"TNT חייבת לנו משכורות ופנסיה של מיליון שקל"

עובדי הרשת מתלוננים כי לא קיבלו את משכורת אפריל והפרשותיהם לפנסיה הופסקו בינואר. מנהלת סניף: "הגעתי לחנות ריקה, הייתי בשוק"

אורנה יפת 08:2913.05.19

עובדי TNT טוענים כי לא קיבלו את משכורת חודש אפריל וכי רשת האופנה עצרה את הפרשות כספי הפנסיה שלהם בחודש ינואר 2019, כך נודע ל"כלכליסט". כמו כן מספר עובדים שפוטרו לאחרונה מהרשת טוענים כי קיבלו צ'קים דחויים וכי הצ'קים שהופקדו חזרו.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט" בסוף השבוע, רוב חנויות הרשת נסגרו בחשאי, והסחורה הוצאה מהן על ידי עובדי ההנהלה. 70 עובדי הרשת, שחלקם כבר פוטרו במסגרת הקריסה של רשת הוניגמן וחזרו לעבוד ב־TNT, פנו לעורכי הדין אופיר רונן ואלון הורנשטיין בבקשה להתאגד על מנת לקבל את כספם. על פי ההערכות, חובות הרשת כלפי העובדים מסתכמים בכמיליון שקל.

 

סניף של TNT. תלונות גם על צ'קים חוזרים סניף של TNT. תלונות גם על צ'קים חוזרים צילום: דנה קופל

 

כוכי עמר, מנהלת סניף הרשת בקניון מעלה אדומים, סיפרה ל"כלכליסט" כי ביום שלישי האחרון התקשרה אליה מנהלת האזור של הרשת והודיעה לה כי אין צורך כי תגיע לעבודה ביום שלמחרת וכי תקבל חופש על חשבון החברה בשל "תיקונים שצריך לעשות בחנות". לאחר מספר דקות התקשרה המנהלת שוב ואמרה כי גם החנות בבית שמש תיסגר מוקדם לצורך תיקונים. "זה הדליק נורה אדומה, כי החנות בבית שמש היא חנות חדשה", אמרה עמר.

 

הודעות אלה התווספו לשינויים נוספים בהם הבחינו עובדי הרשת בסניפים. בימים שבשגרה היו עובדי הרשת מפקידים לחשבון בנק את הפדיונות בסוף כל יום, אך בשבוע האחרון החלו להגיע נציגים של הרשת כדי לאסוף את הכסף מהקופה במקומם. "אפילו את המגירה של הקופה לקחו. ביום שישי האחרון הגעתי לחנות לראות מה קורה והייתי בשוק. ראיתי את החנות ריקה", אומרת עמר.

 

רשת TNT היתה בעבר בבעלות קבוצת הוניגמן. לפני כשנה נרכשה הרשת על ידי עלי חיאדרה ב־2 מיליון שקל, לאחר שנקלעה להקפאת הליכים. חיאדרה אמר בסוף השבוע בתגובה לדברים כי "הרשת לא נסגרת אלא מצטמצמת בשל המיתון בקניונים". מחיאדרה לא נמסרה תגובה בנוגע לטענות העובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x