$
פרסום ושיווק

סופר-פארם תציע משלוחי קנאביס רפואי למטופלים

נערכים לרפורמת הקנאביס: שירות המשלוחים, שיעלה כ–30 שקל, יתבצע ברכב מאובטח ומשוריין; המטופל יגיע פעם אחת לבית המרקחת לקבל הדרכה, ובפעם השנייה יוכל להזמין משלוח במענה קולי

רותם אליזרע 15:1114.04.19

בעוד כשבועיים תחל רפורמת הקנאביס של משרד הבריאות, ובמסגרתה יוכלו אלפי מטופלים לרכוש תפרחות ושמנים מבתי המרקחת. ל"ממון" נודע כי רשת סופר־פארם תאפשר למטופלים שירות משלוחים עד הבית בעלות של 29.90 שקל.

 

השירות יחסוך את הצורך לצאת מהבית בעבור מטופלים רבים שההגעה לסניף מורכבת עבורם, או לכאלו שגרים באזורים מרוחקים וההגעה אל בתי המרקחת הספציפיים שיש להם רישיון למכירה של קנאביס רפואי כרוכה עבורם בנסיעה ארוכה. שירות המשלוחים יתבצע באמצעות חברת "חפוז" המתמחה בשירותי בלדרות מאובטחת ובעלת רישיון תקף לשינוע מהיחידה לקנאביס רפואי. בגלל האבטחה המורכבת, הכוללת מאבטחים חמושים ורכבים משוריינים, לא ניתן יהיה לבצע משלוח מהסופר־פארם של מוצרים נוספים בנוסף לקנאביס, אלא המשלוח יהיה ייעודי רק לתפרחות ושמנים ומוצרים נוספים שצפויים להיכנס לשוק בתחילת 2020. בסופר־פארם ציינו כי עלות המשלוח מסובסדת על ידם במטרה להקל על המטופלים.

 

סניף של סופר-פארם סניף של סופר-פארם צילום: אסף עברון

 

המשלוח מאובטח בהתאם לתקן IMC GSP של משרד הבריאות העוסק באבטחת שרשרת האספקה של קנאביס לשימוש רפואי. מסירת מוצרי קנאביס למטופלים באמצעות שליחות תתבצע רק לאחר שהמטופל הגיע לפחות פעם אחת לבית המרקחת על מנת לקבל הדרכה על ידי הרוקח על אופן השימוש. לאחר מכן, ההזמנה תתבצע דרך מענה קולי אוטומטי. המטופל יתבקש להעביר במסרון או בדואר אלקטרוני לבית המרקחת צילום ת"ז, צילום מרשם עדכני וייפוי כוח למסירת קנאביס באמצעות שליח. לאחר ביצוע ההזמנה, חברת השליחויות תתאם עם הלקוח מועד הגעה.

 

קנאביס רפואי קנאביס רפואי צילום: גטי אימג'ס

 

 

כיום ניתן להשיג מוצרי קנאביס ב־25 סניפי רשת סופר־פארם הנותנים שירות לכ־900 מטופלי קנאביס והמספר גדל מדי חודש. במקביל למתן שירותי המשלוחים, הרשת צפויה להרחיב את מספר הסניפים הנותנים שירות למטופלים לעוד עשרה עד סוף השנה.

 

לפני כשנה החל שלב הפיילוט של רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות ובמהלכו הוכשרו רופאים, רוקחים וצוותים רפואיים, הוקמו חוות גידול ומפעלי ייצור במטרה לייצר סטנדרט בשוק הקנאביס הישראלי הדומה לכל שאר הטיפולים התרופתיים, החל משלב הגידול ועד שלב החלוקה. בימים אלו הרפורמה עולה שלב ואלפי מטופלים נוספים צפויים לעבור לרכוש את מוצרי הקנאביס בבתי המרקחת באמצעות מרשם. כיום החולים יכולים לקבל את הטיפול באמצעות ספקיות שונות בעמדות חלוקה בתל־אביב ובבית חולים אברבנאל, וחלקם מקבלים את השירות עד הבית בעלות של 100 שקל. בתוך חצי שנה השיטה הזו אמורה להשתנות והמכירה תהיה בבתי המרקחת בלבד. לכן סופר־פארם החליטה להקים את מערך החלוקה עד לבית המטופל.

  

"אנחנו פועלים במספר חזיתות כדי להנגיש תרופות למטופלים, הן באמצעות פריסה רחבה והנגשה של רשת סופר־פארם והן באמצעות שירות המשלוחים המהיר שאנחנו מציעים למטופלים", אמר ל"ממון" ניצן לביא, מנכ"ל רשת סופר־פארם. "מדובר בבשורה גדולה למטופלים שאין ביכולתם להגיע לבית המרקחת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x