שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

ההסתדרות הורידה את אתר "דבר ראשון" מבלי להודיע לעובדים והעורך התפטר

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הורה להוריד את האתר מהאוויר עד "שתיבחן מחדש פעילותו". העובדים הוצאו לחופשה כפויה ועורך האתר שי ניב הודיע בתגובה על התפטרותו המיידית

ליאור גוטמן 14:3611.04.19

יום לפני הבחירות הורידה ההסתדרות מהאוויר את אתר "דבר ראשון" שבבעלותה, זאת לאחר מאמר ביקורת שהיה אמור להתפרסם, ובחלקו פורסם, נגד אישים פוליטיים בכירים בממשלה ובהסתדרות. העורך הראשי של האתר, שי ניב, הודיע היום (ה) על התפטרותו.

 

בהודעה ששלח ניב הוא טוען שלימדו אותו לעשות עיתון "ללא מורא, וללא משוא פנים", ומאחר והפצת העיתון נחסמה לא נותרה לו ברירה אלא לסיים את תפקידו לאלתר.

 

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי עובדי העיתון בוחנים אפשרות לתבוע את ההסתדרות בבית הדין לעבודה בגין הפסקת עבודתם, לרבות הדרך והתזמון של המהלך, כאשר באופן אירוני מי שאמור לייצג אותם הוא ארגון העיתונאים שמשויך בעצמו להסתדרות. המהלך עדיין נבחן וטרם הוחלט כיצד יקודם.

 

 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על רקע "דבר ראשון" יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על רקע "דבר ראשון" צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות

 

אתר "דבר ראשון" החל לצאת לפני כשנתיים בחסות ההסתדרות, ולאורך השנים העסיק עיתונאים שכיסו את תחומי העיסוק שקרובים לליבת ההסתדרות, לרבות נושאי כלכלה, חברה וארגוני עובדים. לקראת הבחירות הכלליות החל האתר לסקר את המהלכים הפוליטיים ככל שאר אמצעי התקשורת, אולם יום לפני הבחירות האתר ירד מהאוויר, ומה שכונה בתחילה כ"תקלה טכנית" הפך לאחר מספר שעות להשבתה כפויה.

 

בסביבת האתר רומזים שמי שהורה על סגירתו הוא יו"ר ההסתדרות הנכנס ארנון בר-דוד, זאת לאחר ביקורת שהוטחה בהליך מינויו בתוך מוסדות ההסתדרות ולא במסגרת בחירות כלליות וארציות. אישיות אחרת שמוזכרת בהקשר לסגירת האתר היא שר האוצר משה כחלון, שספג גם ביקורת באתר, בשעה שסיעת כולנו היא חברה בקואליציה בהסתדרות עוד מימי החיבור עם היו"ר היוצא, אבי ניסנקורן.

 

מההסתדרות נמסר בתגובה: "החליטה לערוך בחינה כוללת של אופי האתר ופעילותו לאור זאת שמלכתחילה נועד האתר לעסוק בנושאים חברתיים-כלכליים ולסקר בין היתר התאגדויות חדשות ואיגודי עובדים. יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, המכהן גם כיו״ר האסיפה הכללית של 'דבר ראשון', הורה ליו״ר הדירקטוריון החדש, עו״ד אופיר אלקלעי, לכנס את הדירקטוריון על מנת לבחון את המשך פעילות האתר. בזמן הביניים האתר יורד והעובדים יצאו לחופשה בתשלום".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x