$
פרסום ושיווק

מחלוקת התמרוקים

חילוקי דעות בין משרדי הבריאות והכלכלה מונעים יבוא מקביל של מוצרי טואלטיקה

אורנה יפת 07:5110.04.19

אינספור דיונים ופגישות התקיימו בכנסת בניסיון לקדם את רפורמת התמרוקים, שנועדה להקל על הביורוקרטיה הסבוכה הכרוכה ביבוא מוצרי קוסמטיקה וטואלטיקה. אולם הרפורמה מתעכבת בשנתיים האחרונות, לאחר שמשרד הבריאות המתנגד לה, משך את התקנות ולא מצליח קרוב לשנתיים לגבש תקנות חדשות.

 

 

 

בעוד שמשרד הכלכלה לחץ לקדם את הרפורמה במהירות ולרשום על שמו עוד מהלך להורדת יוקר המחיה, במשרד הבריאות בלמו את הפזיזות, משכו בחזרה את התקנות לחוק, ולא הגישו אותן מחדש. סלע המחלוקת בין שני הצדדים נוגע לייבוא מקביל של מוצרים רגישים כמו מוצרים לתינוקות, מוצרים לחלל הפה, תמרוקים המכילים רכיבי ננו ומוצרים להגנה מפני השמש.

 

 

תמרוקים (ארכיון) תמרוקים (ארכיון) צילום: אסף עברון

 

בלחץ משרד הכלכלה, הפיץ בינואר האחרון משרד הבריאות נוהל זריז לייבוא מקביל של שבעה מוצרים שייובאו לארץ ללא בירוקרטיה מסורבלת. אלא שמהלך זה התגלה כחסר ערך שכן הרשימה מכילה ברובה מוצרים אזוטריים ונעדרים ממנה תמרוקים בשימוש יומיומי הנמצאים בסל הקנייה הבסיסי כמו שמפו, משחת שיניים, חומרי ניקוי וקרם לידיים ולגוף. עתה הרגולטורים יידרשו להגיע להבנות ולהפסיק לכופף ידיים אחד לשני, לטובת קידום הרפורמה, באופן שיקל הן על היבואנים המקבילים, הן על היבואנים הרשמיים ותוך בקרה ואחריות כלפי בריאות הציבור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x