$
פרסום ושיווק

המפרק הזמני של "מתאים לי": "המטרה היא לאתר במהירות קונה לרשת"

רשת האופנה למידות גדולות נקלעה לקשיים, בפעם השנייה מאז הקמתה; המפרק: "תקוותנו שהרשת תמשיך להתקיים"

ליטל דוברוביצקי ונווית זומר 11:3517.03.19

עובדי רשת האופנה למידות גדולות ml ("מתאים לי") שביום חמישי האחרון מונה לה מפרק זמני ממשיכים בעבודתם והרשת פועלת. המפרק הזמני של הרשת, עו"ד גיל הירשמן, מסר: "המטרה שלנו היא לאתר במהירות האפשרית קונה לרשת מתוך תקווה שהרשת בעלת הייחודיות תמשיך להתקיים. מוקדם מדי לומר אם הדבר אפשרי בתקופה זו של משבר חמור בענף מכירת האופנה הקמעונאית בישראל".

 

 

 

עו"ד חיות גרינברג, המייצגת את העובדים שהגישו את בקשת הפירוק, אמרה: "למרבה הצער, זוהי קריסה נוספת שנגרמת כתוצאה ממצבו הקשה של שוק האופנה בישראל. עובדי החברה מאוד רתומים להצלת הרשת. למרות שלא קיבלו שכר הם מגיעים לחנויות ומקווים שיימצא קונה שיזהה את יכולתם וישקיע בפעילות ובמותג".

 

עובדים לא קיבלו שכר

 

בית המשפט המחוזי מרכז מינה בשבוע שעבר את עו"ד גיל הירשמן כמפרק זמני לרשת. זאת לאחר שעובדים ברשת, שחלקם לא קיבלו שכר עבור חודש פברואר, הגישו בקשה למנות לחברה מפרק זמני. הבקשה הוגשה על ידי 30 עובדים מתוך כ־120 מעובדי הרשת המפעילה כ־25 סניפים ברחבי הארץ.

 

 

פינוי חנות מתאים לי קניון איילון פינוי חנות מתאים לי קניון איילון צילום: אוראל כהן

 

בבקשת הפירוק שהוגשה לשופטת עירית וינברג נוטוביץ נטען כי "המנכ"ל אישר כי בשל עיקולים שהוטלו בחשבונות החברה אין באפשרותה לשלם את שכר עובדיה לחודש פברואר 2019. כמו כן אישר המנכ"ל כי קניונים שונים כבר מאיימים על החברה בניתוק החנויות מרשת החשמל, כל עוד לא יוסדר החוב בעניינם, כאשר קניון אחד לפחות (קניון ערים בכפר־סבא) כבר פעל לפני מספר ימים באופן חד־צדדי וסגר את חנות החברה, ואינו מאפשר להוציא את הסחורה המצויה בה".

 

 

עו"ד גיל הירשמן עו"ד גיל הירשמן צילום: אוראל כהן

 

קשייה של הרשת נחשפו לראשונה לפני חודש. הרשת חדלה לשלם שכר דירה לקניונים עקב קשייה הפיננסיים וקבוצת עזריאלי דרשה את פינויה, ובנוסף קבוצת הנדל"ן JTLV פנתה לבית המשפט בדרישה לפינוי הרשת מקניון סביונים שבבעלותה. חברת דן אנד ברדסטריט הוציאה ללקוחותיה התרעה מהותית על חברת גלובל ריטייל, בעלת ml,‬ בגלל פיגורי תשלומים החל מיולי 2018, וחשבון הבנק שלה סווג כמוגבל.

 

מתאים לי, מחלוצות האופנה למידות גדולות, הוקמה על ידי אבי מלכה בשנות ה־90 ומנתה בשיאה כ־‭60‬ סניפים. ב־‭2013‬ היא נקלעה לקשיים, הוגשה נגדה בקשת פירוק בגלל חובות של כ־‭100‬ מיליון שקל והיא נמכרה לחברה סינית (גלובל ריטייל) בשותפות עם משקיע חרדי. אבי מלכה המשיך עד לפני מספר חודשים להיות פעיל בחברה ודירקטור. לדבריו, כיום אין לו קשר לחברה.

  

 

עו"ד חיות גרינברג עו"ד חיות גרינברג צילום: שני נחמיאס

 

"הרשת לא התחדשה"

 

בכיר בענף הקניונים אמר כי בעוד הנפילה הראשונה הייתה בגלל שאיפות גדולות של בעליה אבי מלכה, שרכש מכונס נכסים את הרשתות ג'אמפ ואופיס דיפו, שהסבו לו הפסדים כבדים ופגעו במצבה הפיננסי של מתאים לי, הרי שהפעם סבלה הרשת מכל תחלואי שוק האופנה: גידול ברכישות בחו"ל, ירידה במכירות, ובעיקר מהעובדה שלרשת ששלטה בעבר בשוק המידות הגדולות לא היה גב פיננסי מבעליה החדשים להשקיע בקולקציות חדשות ובשיווק אגרסיבי כנדרש בשוק תחרותי.

 

לדבריו, "יש קהל שבוי לשוק המידות הגדולות וההיצע קטן יותר משוק האופנה הרגיל, אבל לרשת לא היו משאבים להשקיע בקולקציות חדשות ולחדש. כשהמגוון המוצע הוא מוצרי מדף מסין, ללא בשורה אופנתית, אפילו הקהל השבוי ימצא מקור אחר. בעבר רשתות שהתמחו בנישה הזאת גבו פרמיה על כך, אבל כיום, נוכח התחרות הגדולה, עליהן להוריד מחירים ולשחוק את הרווחיות. במקביל, הבנקים מסווגים את ענף האופנה כבעל סיכון גבוה, במיוחד לגבי רשתות כמו מתאים לי שכבר חוו הקפאת הליכים, ומצמצמים להן את האשראי".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x